25.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

زیان دهی سازمان توسعه و عمران شهرداری قم جبران می شود

در هشتاد و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم از واگذاری پروژه های شاخص شهرداری به سازمان توسعه و عمران برای جبران هزینه های جاری در سال ۹۸ تاکید شد.

هشتاد و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم به ریاست عبدالله جلالی و با حضور دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد.

عضو شورای شهر قم در این جلسه، اظهار داشت: دولت دیروز رسماً اعلام کرد ۵۰ هزار  رأس گوسفند و یک میلیارد دلار گوشت وارد کشور شد اما امروز در بازار شاهد تغییر وضعیت نیستیم، باید مشخص شود این گوشت اگر وارد شهر قم شده باشد در چه محلی و به چه صورتی توزیع‌شده است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمد آتش زر با اشاره به لایحه اخذ مجوز واگذاری۵۰۰۰ جدول سیمانی برای بهسازی جداول عرصه‌های ساختمانی مراکز تحت فرماندهی نیروی زمینی ارتش در شهید فراشاهی ادامه داد: این پادگان ازنظر بعد مسافتی در حریم از خارج شهر قرار دارد اما ازآنجایی‌که عوامل این پادگان اغلب ساکنان بومی قم هستند و برای ایجاد همدلی امری پسندیده است.

وی با تأکید بر لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان توسعه و عمران تصریح کرد: برخی از تصمیم‌گیری‌های شورای ترافیک استان و کشور بر عمق مشکلات و گره‌های ترافیکی قم افزوده است، نمایندگان شهرداری در جلسات شورای ترافیک از رویکردهای ترافیکی شهرداری دفاع کرده و اجازه ندهند تمام برنامه‌ریزی‌ها یک‌باره ملغی شود.

حجم پروژه‌های عمرانی سازمان توسعه و عمران شهرداری در سال ۹۸ افزایش پیدا می‌کند

معاون امور عمرانی شهرداری قم نیز در بخشی از این جلسه، با اشاره به لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان توسعه و عمران اضافه کرد: هزینه‌های جاری این سازمان در حقیقت ۲۵ درصد بوده که امر غیرمتعارفی نیست.

علیرضا قاری قرآن با تأکید بر لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان توسعه و عمران عنوان کرد: ازآنجایی‌که هزینه پروژه‌های عمرانی سه برابر شده است در سال ۹۸ بودجه سازمان توسعه و عمران متناسب با این تغییرات افزایش پیداکرده است.

وی بیان کرد: بخشی از پروژه متروی قم توسط سازمان توسعه و عمران شهرداری در حال احداث است، بالغ‌بر ۵۰ میلیارد تومان از پروژه مترو قم در اختیار این سازمان است، در سال ۹۸ چند پروژه شاخص برای کسب درآمدهای لازم به این سازمان واگذار خواهد شد. امسال پروژه پارکینگ امام و تقاطع کیوان فر برای این سازمان دیده‌شده بود که به دلیل مشکلات حقوقی امکانی برای اجرای آن‌ها مهیا نشد.

قاری قرآن ابراز کرد: تلاش می‌شود سال ۹۸ ادامه بلوار جمهوری به سازمان توسعه و عمران واگذار شود اگر این مسئله عملیاتی شود بخش مهمی از مشکل هزینه و درآمد این سازمان بر ظرف می‌شود.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم نیز در بخشی  از این جلسه، با بیان لایحه اخذ مجوز واگذاری۵۰۰۰ جدول سیمانی برای بهسازی جداول عرصه‌های ساختمانی مراکز تحت فرماندهی نیروی زمینی ارتش در شهید فراشاهی عنوان کرد: کل کمکی که به این پادگان در این مورد خاص می‌شود ۶۰ میلیون تومان می‌شود.

حسن مالکی نژاد رئیس کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قم نیز لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان توسعه و عمران را موردتوجه قرارداد و تأکید کرد: اگر پروژه‌های قابل‌توجهی به این سازمان واگذار نشود این سازمان به یکی از سازمان‌های زیان ده تبدیل می‌شود.

وی لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را موردتوجه قرار داد و افزود: با افزایش ۲۷ درصدی بودجه این سازمان امسال به ۴۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است، ۸۰ درصد بودجه این سازمان صرف هزینه‌های جاری می‌شود. بالغ‌بر ۴۰۰ نفر پرسنل در آتش‌نشانی قم مشغول فعالیت هستند.

۷۰ درصد بودجه سازمان آتش‌نشانی قم هزینه‌های جاری است

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر قم نیز با اشاره به لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان توسعه و عمران ادامه داد: بودجه این سازمان در سال ۹۷، ۲۰۰ میلیارد تومان بود، پروژه‌های سازمان توسعه عمران به‌عنوان پیمانکار شهرداری قم در سال آینده افزایش پیدا می‌کند، ۶۰ میلیارد تومان از درآمد این سازمان از محل فروش آسفالت، معادن شهرداری، اجرای پروژه‌های عمرانی و اجاره ماشین‌آلات سنگین تأمین‌شده است.

مجید اخوان لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان توسعه و عمران ابراز کرد: ۱۶۵ میلیارد تومان از هزینه‌های این سازمان صرف هزینه‌های عمرانی شده است، ۳۴ میلیارد تومان نیز در صرف هزینه‌های جاری‌شده است، بودجه این سازمان در سال ۹۸، ۴۷ درصد افزایش پیداکرده است.

وی با تأکید بر لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان توسعه و عمران عنوان کرد: این سازمان در بین سازمان‌های وابسته به شهرداری بیشترین بودجه را به خود اختصاص داده است، واگذاری مورتوری و کارخانه آسفالت و بتن به این سازمان از عوامل مهم افزایش بودجه این سازمان بوده است.

وی با اشاره به لایحه اخذ مجوز مصوبه پیشنهادی سال ۹۸ سازمان حمل‌ونقل و ترافیک گفت: بودجه این سازمان از حیث درآمد و هزینه به میزان ۱۸۳ میلیارد ریال نشان می‌دهد.

اخوان با تأکید بر لایحه اخذ مجوز واگذاری۵۰۰۰ جدول سیمانی برای بهسازی جداول عرصه‌های ساختمانی مراکز تحت فرماندهی نیروی زمینی ارتش در شهید فراشاهی عنوان کرد: این امر صرفاً به دلیل همدلی و کمبودهای زیرساختی در این پادگان در نظر گرفته‌شده است.