35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

آماده باش ۵۰۰ آتش نشان قم برای چهارشنبه آخر سال

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی استان قم گفت: خودروهای عملیاتی سازمان لحظه تحویل سال در اطراف حرم و جمکران و در تمام طول تعطیلات در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر مستقر هستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری  قم در خصوص اقدامات این سازمان برای چهارشنبه آخر سال و ایام تعطیلات نوروزی عنوان کرد: سازمان آتش‌نشانی بر حسب وظیفه ذاتی خود اقداماتی درخصوص روز چهارشنبه آخر سال و ایام تعطیلات نوروز انجام می‌دهد، تمامی ۵۰۰ نیروی سازمان از ۲۰ اسفند در حالت آماده‌باش هستند و تمام مرخصی‌ها تا ۱۷ فروردین لغو شده است.

وی افزود: طی روزهای اخیر آموزش چهره به چهره در مدارس، ارسال پوستر با عکس‌های واقعی آسیب‎‌های سال‌های گذشته به مدارس، پخش بروشور بین زائرین، آموزش کارکنان فضای سبز، آموزش مسئولین و نگهبانان پارکینگ‌ها و پارکسوارها از جمله اقدامات سازمان آتش‌نشانی برای روز چهارشنبه سوری و ایام تعطیلات است.

حمید کریمی ادامه داد: خودروهای عملیاتی سازمان روز پنجشنبه آخر سال در آرامستان‌های استان حضور داشتند، لحظه تحویل سال در اطراف حرم و جمکران و در تمام طول تعطیلات در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر نیز مستقر می شوند.

وی با بیان اینکه از مردم درخواست داریم که در این ایام، راه را برای خودروهای آتش‌نشانی، اورژانس و امداد باز بگذارند، اظهار کرد: خودروهای عملیاتی، گشت های موتوری و گشت های پیاده مجهز به سیستم‌های حساس نسبت به حرارت، در کمپینگ‌های مورد نظر شهرداری برای استقرار مردم در ایام نوروز مستقر هستند، سال گذشته گشت‌های پیاده سازمان توانستند جان یک خانواده ۵ نفره اردبیلی که در یکی از پارک‌ها چادر زده و در حال استراحت بودند اما متوجه نشست گاز در چادر خود نبودند را از مرگ نجات بدهند.

کریمی در رابطه با اقدامات ویژه روز طبیعت گفت: خودروهای عملیاتی سازمان در مکان‌های مورد استفاده مردم در روز طبیعت مستقر هستند، علاوه بر آن اکثر فضاهای سبز به کپسول اطفای حریق مجهزند.