34.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پایانه‌ها

ارائه خدمات متنوع سازمان پایانه های مسافربری به مسافرین و رانندگان در ایام نوروز

مدیر عامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم گفت: کلیه پایانه ها و پارکسوارهای سطح شهر به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به مسافرین و زائرین نوروزی هستند.

به گزارش شهر نیوز: رضا پوریافر مدیر عامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص جابه جایی مسافرین در آغاز سال نو و استقبال از بهار گفت : با توجه به حضور گسترده زائرین و مسافرین شهر کریمه اهل بیت (س) در ایام نوروز و ماه مبارک رجب، امسال همچون سنوات گذشته تدابیر و برنامه ریزی های لازم برای ایجاد رفاه حال زائرین و مسافرین صورت گرفته است .

وی ادامه داد : پرسنل سازمان از ۲۰ اسفند تا ۱۶ فروردین سال آینده در آماده باش می باشند و کلیه پایانه ها و پارکسوارهای سطح شهر به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به مسافرین و زائرین نوروزی هستند.

مدیر عامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری قم از تامین ۶۰۰ جایگاه پارک اتوبوس در پارکسوار شمالی خبر داد و افزود: با تشکیل جلسه پلیس پایانه ها و نیروی انتظامی شاهد افزایش ایمنی و امنیت مسافران خواهیم بود و واحد گشت و بازرسی سازمان نیز جهت بررسی صورت وضعیت اتوبوس ها و رسیدگی به شکایات مسافرین در حالت آماده باش قرار دارند.

پوریافر از آماده سازی مسجد و نمازخانه پایانه ها و پارکسوارها خبر داد و ادامه داد: برنامه ریزی جهت برپایی نماز جماعت و مراسم های ویژه مذهبی در مسجد پایانه مرکزی، در کنار آماده سازی ۲ هزار بسته فرهنگی و فعالیت ایستگاه های فرهنگی و پاسخ گویی به مسائل شرعی و اعتقادی با حضور و مشارکت مبلغین حوزه علمیه اقدامات فرهنگی پیش بینی شده در ایام نوروز ۹۸ می باشند.

وی فضا سازی و کاشت گلهای فصلی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در طرح استقبال از بهار عنوان کرد و افزود: در این طرح با کاشت ۸۰ اصله نهال و بیش از ۲۵۰۰ گلدان، گل های فصلی و زینتی، نصب وسایل بازی کودکان ، آماده سازی آلاچیق ها ، رنگ آمیزی صندلی و مبلمان پارکی محوطه و تجهیز آبیاری فضای سبز به سیستم قطره ای پایانه مسافربری مرکزی قم آماده میزبانی از مسافرین نوروزی شده است.

پوریافر در پایان با اعلام شماره ۳۶۶۴۴۰۳۰–۰۲۵ الی ۳۲ مرکز پیام سازمان افزود: این مرکز پاسخگوی نیاز مسافرین و شهروندان در خصوص نحوه تهیه بلیط و ساعات حرکت اتوبوس ها است و مسافرین  می توانند با مراجعه به سایت safar724.com  و اپلیکیشن safar724 جهت تهیه بلیط اقدام نمایند.

وی افزود: رانندگان اتوبوس های مسافری نیز می توانند از خدمات خوابگاه و کارواش پایانه ها که به منظور ارائه خدمات به این قشر پیش بینی شده بهره مند شوند.