36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

۱۰۰ اتوبوس جدید وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم می‌شود

عضو هیئت‌ رئیسه شورای شهر قم از ورود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید درون‌شهری با آغاز سال جدید به ناوگان حمل‌ونقل عمومی خبر داد.

حسن طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، در بیان اهمیت خدمات‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی تأکید کرد: با توجه به تشکیل ستاد تسهیلات استان، کمیته خدمات شهری به شهرداری واگذارشده است.
وی افزود: آماده‌سازی فضای شهری و زیباسازی شهر برای استقبال از بهار و عید نوروز از اقدامات مهم شهرداری در رابطه با استقبال از سال جدید است، و در این خصوص ۴۰ بند وظیفه برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی در ایام عید ابلاغ‌شده است.
عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر قم  با اشاره به برخی از اقدامات شهرداری در استقبال از سال جدید، خاطرنشان کرد: آماده‌سازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، خدمات ایمنی، تجهیز بوستان‌ها و مدیریت پسماندها از جمله مهم‌ترین رسالت‌های شهرداری قم در استقبال از مسافران نوروزی است.
طلایی ادامه داد: با تلاش‌های مجموعه مدیران شهرداری و مسئولان استانی ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید درون‌شهری خریداری‌شده که با آغاز سال جدید رسماً وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم می‌شود که اضافه شدن این ۱۰۰ دستگاه با توجه به فرسودگی اتوبوس‌های درون‌شهری امری بسیار ضروری و مهمی بوده است.
وی با اشاره به برنامه‌های شهرداری در اسکان مسافران نوروزی تأکید کرد: امسال بوستان‌های نیایش، مهدی، فدک، غدیر، امام رضا(ع) و پارکینگ چهار مسجد مقدس جمکران با تجهیز و فراهم شدن زیرساخت‌های خدمات‌رسانی برای اسکان مسافران در نظر گرفته‌شده است. در تمامی محل‌های مهم اسکان قم، سازمان آتش‌نشانی حضور فعالی خواهد داشت.
عضو شورای شهر قم ادامه داد: تور قم گردی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و تفریحی قم امسال نیز مانند سال قبل برگزار می‌شود، بسیاری از ظرفیت تاریخی و میراثی قم مغفول مانده درحالی‌که معرفی این بسترهای موجود می‌تواند در افزایش ماندگاری مسافران در قم مفید باشد.