28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
فنی و عمرانی

ختم پیمان ۳۰ درصد از پروژه‌های شهرداری قم در سال ۹۷

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: امسال به دلیل تغییر قیمت‌ها ۳۰ درصد از پروژه‌هایی که شهرداری شروع کرد، به ختم پیمان رسید، چون قیمت‌های قراردادها جوابگوی هزینه‌های پیمانکاران نبود.

علیرضا قاری قرآن با اشاره به وضعیت اجرای پروژه‌های عمرانی در شهرداری قم اظهار کرد: در سال جاری به دلیل مسائل اقتصادی و کمبود منابع مالی، پروژه‌ها را اولویت بندی کردیم و احداث برخی از پروژه‌ها را با وجود این که طرح‌هایشان آماده شده بود، در سال ۹۷ شروع نکردیم.

وی افزود: تعداد پروژه‌های پیش بینی شده در بودجه سال ۹۷ شهرداری قم ۷۱۰ پروژه است که این عدد در بودجه سال ۹۶، ۷۳۷ پروژه بود و ۷۰ درصد این پروژه‌های پیش بینی شده در سال گذشته اجرا شدند، امسال به دلیل تغییر قیمت‌ها ۳۰ درصد از پروژه‌هایی که شهرداری قم شروع کرد، به ختم پیمان رسید، چون قیمت‌های قراردادها جوابگوی هزینه‌های پیمانکاران نبود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم افزود: در سال گذشته ضریب پولس پیمانکاران در پروژه‌ها به صورت میانگین ۲۰ درصد بود، اما امسال این عدد به ۶۰ تا ۷۰ درصد رسید، بر این اساس انتظار کاهش تعداد پروژه‌های عمرانی در شهر قم را داشتیم.

قاری قرآن با اشاره به وضعیت آسفالت در شهر قم اظهار کرد: در سال گذشته ۳۰۰ هزار تن آسفالت در سطح مناطق شهرداری و شهر قم توزیع شد که رکورد بالایی بود و توزیع هر تن آسفالت برای شهرداری قم ۱۱۰ هزار تومان هزینه داشت.

وی خاطرنشان کرد: امسال قیمت قیر تا چهار برابر سال گذشته هم گران شد، ولی به صورت متوسط هزینه توزیع هر تن آسفالت در شهر قم برای شهرداری در سال جاری حدود ۲۱۰ هزار تومان بود و تا اواسط اسفندماه ۱۹۴ هزار تن آسفالت در شهر قم توزیع شد.