35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

هیچ‌کدام از آرامستان های داخل شهر در اختیار شهرداری نیست

رئیس شورای شهر قم گفت: اشکالات کمیته زیربنایی سبب شده که ادامه احداث قبرستان جمکران متوقف شود.

عبداله جلالی رئیس شورای اسلامی شهر  در جلسه شورای برنامه ریزی استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد ، اظهار داشت: با روند اشتباه برخی نهادهای قم در فروش قبر به اموات باید مقابله شود.

رئیس شورای شهر قم با تأکید بر برخی سو استفاده‌های مالی در فروش قبر به شهروندان قمی گفت: هیچ‌کدام از آرامستان های داخل شهر در اختیار شهرداری نیست.

جلالی با اشاره به نگاه منفعت طلبانه برخی نهادهای قم در فروش قبر به شهروندان تأکید کرد: آرامستان های داخل شهر در زمینه دفن اموات به‌شدت نگاه اقتصادی و انتفاعی دارند، این وضعیت و به‌صورت قطعی در سال‌های آینده شرایطی بحرانی را در شهر قم به وجود خواهند آورد.

رئیس شورای شهر قم ادامه داد: برای توسعه و احداث آرامستان جنب جمکران تاکنون بیش از ۵ میلیارد تومان هزینه شده است، اشکالات کمیته زیربنایی سبب شده که ادامه احداث قبرستان جمکران متوقف شود.

وی خاطرنشان کرد: احداث آرامستان در چهار ضلع مختلف شهر مطالبه شهروندان قمی بوده و نمی‌توان از کنار آن به‌سادگی عبور کرد، فاصله معقول قبرستان تا حریم شهری باید در حدود ۴ کیلومتر باشد تا امکان رفت‌وآمد مردم با مشکل همراه نشود.

جلالی بیان کرد: دو آرامستان قبرستان نو و وادی الاسلام به‌زودی و به‌صورت کامل به باغ مزار تبدیل‌شده و تمام دیوارهای حائل آن‌ها برچیده می‌شود.