30.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

تخصیص بیش از ۲ هزار جلد کتاب به کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز 

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در حال حاضر ۶۰۰ جلد کتاب در کتابخانه موجود بوده و تا فروردین‌ماه سال ۹۸ بیش از دو هزار جلد کتاب تخصصی به این مجموعه اضافه می‌شود.

پیام جوادیان در گفت‌وگو با خبرنگار شهر نیوز در حاشیه افتتاح کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز، با اشاره به اقدامات شهرداری در هفته منابع طبیعی و درختکاری به ضرورت‌های تأسیس کتابخانه تخصصی در مباحث علوم باغبانی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از نیازهای کلان‌شهرها وجود کتابخانه‌های تخصصی در علوم مختلف است که علوم باغبانی و فضای سبز نیز یکی از علوم ضرری محسوب می‌شود.
وی کتاب‌های موجود در کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز  را در همه رشته‌های مرتبط به منابع طبیعی و باغبانی کامل دانست و افزود: کتاب‌های موجود تمام مباحث زیست‌محیطی و علوم مربوط به فضای سبز و باغبانی در همه سنین و مقاطع تحصیلی تا کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می‌دهد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از تکمیل کتابخانه تا فروردین‌ماه سال ۹۸ خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۶۰۰ جلد کتاب در کتابخانه موجود بوده و تا فروردین‌ماه سال ۹۸ بیش از دو هزار جلد کتاب تخصصی به این مجموعه اضافه می‌شود.
وی با درخواست از مردم برای اهدای کتب مرتبط به علوم باغبانی و فضای سبز خاطرنشان کرد: علاوه بر کتاب‌های موجود مجلات تخصصی روز نیز در کتابخانه وجود داشته و داوطلبان در دو نوبت می‌توانند از امکانات کتابخانه و سالن مطالعه این مجموعه استفاده کنند.
جوادیان پاسخگویی به سؤالات مردم در حوزه باغبانی و فضای سبز را یکی دیگر از خدمات سازمان پارک‌ها و فضای سبز به مردم اعلام کرد و گفت: مرکز ارتباطات مردمی سازمان پارک‌ها و فضای سبز نیز در این مکان وجود داشته و  شهروندان می‌توانند پاسخ سؤالات خود را در خصوص نحو نگهداری و پرورش گل و گیاهان زینتی کارشناسان مرتبط دریافت کنند.
لازم به ذکراست این کتابخانه در بوستان کودک در میدان بسیج واقع‌شده است.