35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

افتتاح کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای شهرداری قم

کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز شهرداری قم در بوستان کودک افتتاح شد.

به گزارش شهر نیوز، کتابخانه تخصصی علوم باغبانی و فضای سبز شهرداری قم در بوستان کودک با حضور مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم و شهردار منطقه ۵ و همچنین دانش آموزان مقاطع مختلف افتتاح شد.
در این مراسم حسن مالکی نژاد با اشاره به اهمیت ترویج کتاب‌خوانی برای ارتقاء فرهنگ عمومی اظهار داشت: ایجاد کتابخانه‌های تخصصی در علوم باغبانی و فضای سبز می‌تواند در تشویق مردم برای ایجاد فضای سبز در شهر و حفظ و نگهداری آن تأثیر بسیاری داشته باشد.
وی حضور خانواده‌ها را در این مکان برای ارتقای دانش نگهداری و پرورش گل و گیاه بسیار مهم دانست و افزود: ارتقاء دانش عمومی مردم یکی از راه‌های افزایش سرانه فضای سبز در شهر است، به‌گونه‌ای که اگر هر خانواده یک درخت در خانه خود بکارد در کوتاه‌ترین زمان شاهد تغییر چهره شهر و افزایش سرانه فضای سبز خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم نیز در این مراسم به‌ضرورت تأسیس کتابخانه‌های تخصصی درکلان شهرها  اشاره کرد و گفت: یکی از نیازهای کلان‌شهرها وجود کتابخانه‌های تخصصی در علوم مختلف است که علوم باغبانی و فضای سبز نیز یکی از علوم ضرری محسوب می‌شود.
پیام جوادیان تأکید کرد: کتاب‌های موجود تمام مباحث زیست‌محیطی و علوم مربوط به باغبانی و فضای سبز در همه سنین و مقاطع تحصیلی تا کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می‌دهد.
این مراسم با اهدای گلدان به خانواده‌ها  و دانش آموزان حاضر در مراسم به پایان رسید.