35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

استفاده از پروژه شهید کاظمی به عنوان پارکینگ موقت در قم

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم گفت: در پروژه شهید کاظمی یک پارکینگ موقت برای ایام نوروز ایجاد خواهیم کرد که این پارکینگ ظرفیت پارک برای ۷۰۰ خودرو را دارد.

به گزارش شهر نیوز، سید امیر سامع در جلسه ستاد تسهیلات زائرین استانداری قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به لزوم تدوین برنامه عملیاتی برای ایام نوروز در استان قم اظهار کرد: نیاز به یک برنامه عملیاتی داریم که در این برنامه، همه ظرفیت‌ها در استان قم، شناسنامه دار شده باشند.

وی ادامه داد: از ظرفیت پارکینگ چهار مسجد مقدس جمکران به عنوان یک استراحتگاه در ایام نوروز استفاده خواهیم کرد، همچنین بوستان غدیر ۹۰ هکتار مساحت دارد که ۱۲ هکتار آن به بوستان شهری تبدیل شده است و از ظرفیت این بوستان به عنوان استراحتگاه استفاده می‌شود.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: چهار هزار و ۸۰۰ ظرفیت پارکینگ در شهر قم داریم و درمجموع حدود ۲۰ هزار خودرو می‌توانند در پارکینگ‌های شهر قم پارک کنند. همچنین ۱۸ نقطه شهر را به عنوان پارکینگ‌های موقت برای ایام نوروز شناسایی کردیم که این نقاط در ادارات و مدارس هستند.

سامع با اشاره به وضعیت پروژه شهید کاظمی اظهار کرد: در این پروژه یک پارکینگ موقت برای ایام نوروز ایجاد خواهیم کرد که این پارکینگ ظرفیت پارک برای ۷۰۰ خودرو را دارد.

وی ادامه داد: بنرها و نقشه‌های شهرداری قم برای ایام نوروز در حال چاپ است و سامانه ۱۳۷ برای اطلاع رسانی به مسافران آماده است.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با اشاره به اینکه در بوستان‌های شهر قم در ایام نوروز برنامه‌های تفریحی پیش بینی شده است خاطرنشان کرد: در ۱۰ بوستان شهر قم در ایام نوروز نماز جماعت اقامه می‌شود، همچنین نمازخانه‌های همه بوستان‌های شهر آماده است.