36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 7

بازکاشت ۵۰۰۰ نهال در معابر منطقه ۷

شهردار منطقه هفت قم از بازکاشت ۵۰۰۰ نهال در معابر منطقه ۷ در ایام هفته درختکاری خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، مجید متین‌فر با اشاره به برنامه هایی که شهرداری منطقه هفت در هفته درختکاری اجرا کرده است اظهار کرد: همزمان با این هفته در کنار برنامه‌هایی که به صورت متمرکز در مجموعه شهرداری مرکز پیش‌بینی شده بود، منطقه هفت نیز اقداماتی را در دستور کار قرار داد.

وی گل کاری میادین و کاشت درختچه ها در سطح منطقه از جمله در میدان جانبازان، میدان آستانه و باغ راه بهار را از جمله برنامه‌های اجرا شده در این هفته ذکر کرد و گفت: همچنین در این هفته بحث برپایی غرفه توزیع نهال رایگان را در دستور داشتیم.

شهردار منطقه هفت قم هماهنگی و مشارکت با سازمان پسماند جهت تحویل نهال رایگان به شهروندان را مورد توجه قرار داد و گفت: کاشت فضای سبز در حاشیه معابر منطقه که از ابتدای اسفند آغاز شده نیز از این برنامه‌ها ادامه یافته است.

وی بازکاشت باغچه های معابر عمومی سطح منطقه، کاشت و بازکاشت ۵۰۰۰ نهال در معابر منطقه از جمله بلوار نیروی هوایی، بلوار عماریاسر و خیابان شهید طالقانی، از نوع نارون، توت، سرو و غیره را مورد توجه قرار داد و افزود: باز پیرایی فضای سبز شامل خشکه زنی، جمع آوری و هرس درختان هم در این هفته صورت گرفت.