32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

ترویج روحیه جهادی با برگزاری مراسم یادبود شهدا

جانشین فرمانده سپاه استان قم گفت:  برگزاری مراسم‌های یادبود شهدا در ایجاد روحیه جهادی تاثیرگذار است.

به گزارش شهر نیوز، سرهنگ احمد بیطرفان در حاشیه دومین مراسم چلچراغ که با هدف بزرگداشت روز ملی شهدا و تکریم ۴۷۲ خانواده شهید و ایثارگر شهرداری قم و همچنین رونمایی از سند هویتی نخستین شهید شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: در جامعه کنونی هر روز نیازمند تذکر و یادآوری مسیر و اهداف شهدای گرانقدر هستیم.

وی ادامه داد: یک روز در شهرداری و روز دیگر در محلات، ادارات و … مراسم یادبود شهدا را برگزار می‌کنند ولی در واقع شهدا نیاز به برگزاری چنین مراسم‌هایی ندارند و این ما هستیم که نیازمند به شهدا هستیم.

جانشین فرمانده سپاه علی بن ابیطالب تصریح کرد: در راستای یادبود و گرامیداشت شهدا، حرکت‌هایی که به ویژه در شهرداری و ادارات انجام می‌شود که در مسیر پویایی و خدمت به مردم بسیار موثر است.

سرهنگ بیطرفان یادآور شد: برگزاری مراسم‌های یادبود شهدا، روح و روان جهادی را بین مردم و اعضای ارگان‌هایی که این برنامه‌ها را در نظر دارند، آماده می‌کند تا کار و خدمتی که انجام می‌دهند، در راستا و مسیر شهدا باشد.

وی ابراز کرد: نیاز است اصحاب رسانه نیز به‌عنوان مبلغ فعالیت کنند و حتی به جلسات کوچکی که برای یادبود شهدا برگزار می‌شود و اثرات زیادی دارد، توجه داشته باشند؛ باید در اقشار مختلف نیز این برنامه‌ها برگزار شود که به نوعی تذکر و یادآوری به مردم است.