35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

آیین اختتامیه جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر در قم برگزار شد

آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر از مجموعه برنامه های فرهنگی چله سرو سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قم با تقدیر از ۳۰ تن از اصحاب رسانه در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در این آیین، ظرفیت و جایگاه رسانه های استان را نسبت به دیگر استان ها بسیار بالا دانست و گفت: باید تلاش کنیم کیفیت کار رسانه ای در قم هرچه بیشتر بهتر ارتقا یابد.

سید موسی حسینی کاشانی با بیان اینکه قم محور انقلاب است، از آمادگی این استان برای میزبانی جشنواره کشوری ابوذر خبر داد و افزود: جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر در قم، بدون نگاه بخشی و خطی و به خوبی برگزار شد که نشان از بلوغ نیروهای رسانه ای این استان دارد.

احمد امیرآبادی فراهانی نیز در این مراسم اظهار داشت: رسانه های استان باید دستاوردهای انقلاب را بیان کنند و در برابر مفسدان و فتنه گران بایستند، البته نباید آبروی کسی به ناحق ریخته شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه به مسائل آموزشی و فرهنگی اصحاب رسانه استان با مشارکت بسیج رسانه تاکید کرد و گفت: در سال آینده تلاش می کنیم همه خبرنگاران از بیمه صندوق هنرمندان استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نیز با اشاره به مظلومیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، خبرنگاران را سربازان صحنه نبرد رسانه ای با دشمنان دانست و گفت: خبر و گزارشی که موجب هدایت یا انحراف کسی شود، به طور حتم موجب ثواب یا عقوبت برای آن خبرنگار خواهد بود.

جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) قم نیز در این آیین، برگزاری اردوهای راهیان نور را مورد توجه قرار داد و گفت: راهیان نور دانشجویی، دانش آموزی و عمومی با تلاش اصحاب رسانه استان قم موجب استقبال هرچه بیشتر مردم شده و امسال بیش از ۱۷ هزار داوطلب را به این برنامه اعزام کردیم.
احمد بیطرفان افزود: برنامه راهیان نور با مشارکت دستگاه ها و نهادهای اجرایی و فرهنگی استان قم همه ساله به خوبی برگزار شده و تاثیرهای مثبت و موثری بر روی بازدیدکنندگان داشته و قم در میان پنج استان برتر در زمینه اعزام راهیان نور قرار گرفته است

در این مراسم از حسین محمدرضایی پیشکسوت رسانه ای استان قم، عبدالمجید تناور رئیس سابق بسیج رسانه استان قم و خانواده معزز شهید حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی قلی زاده تقدیر بعمل آمد.
۵۴۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که این آثار شامل ۵۴ خبر، ۱۱۱ گزارش، ۸۱ مصاحبه، ۱۷۵ عکس، ۶۶ مستند و ۵۳ گزارش در بخش ویژه بود.