38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان توسعه و عمران

بتن ریزی عرشه پل اصلی تقاطع سه سطحه غیر همسطح ولیعصر در ارتفاع ۲۶ متری / تلاش شبانه روزی برای بهره برداری از تقاطع ولیعصر

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم گفت: بتن‌ریزی شش دهانه عرشه اصلی تقاطع سه سطحه ولیعصر (سه دهانه لاین شمالی و سه دهانه لاین جنوبی) طی حدود ۳۰ ساعت در ارتفاع حدود ۲۶ متری و با حجم ۳ هزار مترمکعب انجام شد.

محمدتقی نادعلی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه تقاطع سه سطحه ولیعصر اظهار کرد: بتن‌ریزی شش دهانه عرشه روگذر اصلی پروژه که ۳ دهانه آن در دیماه و ۳ دهانه در اسفند ماه صورت گرفت با مجموع حجمی بالغ بر ۳ هزار مترمکعب از نوع C35 و با رده مقاومتی بالا هرکدام از ساعت ۶.۵ صبح تا پاسی از شب انجام شد.

وی با بیان اینکه ارتفاع بتن‌ریزی این عرشه حدود ۲۶ متر است، گفت: طول دهانه‌های بتن‌ریزی نیز نزدیک به ۱۵۰ متر است و تمام مراحل کاری از صفر تا ۱۰۰ از تولیدات داخل کشور توسط نیروها و مهندسین جوان و پرشور سازمان توسعه و عمران شهرداری قم استفاده گردیده که این شرایط کار را در نوع خود خاص و منحصر به فرد کرده است.

 مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با تاکید بر اینکه پروژه تقاطع ولیعصر در مسیر رینگ سوم شهری واقع شده است، تصریح کرد: پروژه طی قراردادی از شهریورماه سال ۱۳۹۶ با اعتبار ۴۶ میلیارد تومان به سازمان محول گردید که در حال حاضر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه پروژه به صورت دو شیفت فعال است، گفت: تاکنون بیش از ۱۶۰۰ تن میلگرد مورد استفاده و ۱۷ هزار مترمکعب بتن‌ریزی صورت گرفت و ۱۰ هزار مترمکعب دیگر بتن‌ریزی باقی مانده است و حول و قوه الهی عملیات اجرایی پروژه طبق برنامه زمان بندی به اتمام خواهد رسید.