33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

مردم قم در پیوستن به کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک پیشگام باشند

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: مردم قم همچون گذشته در انجام طرح های اجتماعی سرآمد و در پیوستن به کمپین « نه به چهارشنبه سوزی خطرناک» پیشگام باشند تا روزهای پایانی سال بدون هیچ گونه حادثه ای در استان سپری شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با در پیش بودن چهارشنبه سوری، بیان کرد: آرزوی ما این است که در همه ایام به خصوص روزهای پایانی سال هیچ حادثه ای بر مردم شریف قم پیش نیاید و خانواده ها با خاطره ای خوش به استقبال نوروز بروند، به همین منظور کمپین« نه به چهارشنبه سوزی خطرناک» در استان به راه افتاده و مورد استقبال بسیاری از شهروندان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با هوشیاری و مراقبت می توان جشن چهارشنبه آخر سال را به همان صورت سنتی و بدون هیچ گونه آسیبی برگزار و از ابراز هیجان به صورت غلط که موجب خسارت های بی شمار می شود، پرهیز کرد.
وی افزود: برخی اقدامات خطرناک که توسط عده ای به عنوان برگزاری جشن چهارشنبه آخر سال انجام می شود، هیچ گونه تناسبی با این آیین سنتی ندارند و تنها موجب خسارت های فراوان مالی و جانی به خانواده ها می شود.
کریمی گفت: با همکاری آموزش و پرورش استان، طرح های آگاه سازی دانش آموزان در برابر حوادث و آسیب های استفاده از مواد منفجره از مدت ها قبل در مدارس قم آغاز شده است و این روند همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: خانواده ها با نظارت می توانند شرایط برگزاری جشن چهارشنبه آخر سال را در محیطی سالم برای فرزندان خود فراهم کنند و مانع حضور ایشان در مکان های پرخطر شوند.
وی با اشاره به اهمیت رعایت نکات ایمنی و پیشگیری در کاهش آمار حوادث روزهای پایانی سال، ادامه داد: از شهروندان گرامی می خواهیم در صورت امکان در روزهای منتهی به ایام چهارشنبه آخر سال از هرگونه تردد غیر ضروری در خیابان های شهر خودداری کنند و وسایل نقلیه خود را در مکان هایی که احتمال خطر است، قرار ندهند.