32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 5

آماده باش نیروی خدماتی، ستادی و آماده سازی  ۲۸ بوستان  برای زائرین و مسافرین نوروزی در منطقه۵

علیرضا اقبالیان با اعلام فعالیتهای مدیریت شهری در خصوص ایام نوروز،  از آمادگی کامل این منطقه جهت میزبانی مسافرین و زائرین مسجد مقدس جمکران خبر داد.

به گزارش شهر نیوز :مدیر شهرداری منطقه ۵ شهر قم با اعلام فعالیتهای مدیریت شهری در خصوص ایام نوروز، از آمادگی کامل این منطقه جهت میزبانی مسافرین و زائرین مسجد مقدس جمکران خبر داد.

اقبالیان گفت: با وجود مسجد مقدس ولی عصر(عج) هرساله با آغاز تعطیلات نوروزی، منطقه ۵ یکی از مناطقی است که بیشترین آمار زائران و مسافران نوروزی را به خود اختصاص می دهد.

وی با اشاره به ظرفیت ده هزار نفری کمپینگ های پیش بینی شده در سطح منطقه  افزود:  ۲۸ بوستان برای مسافرین و زائرین آماده سازی و مجهز شده و بوستان نیایش به همراه پارکینگ ۳و۴ به عنوان کمپینگ به مسافران و زائرین گرامی اختصاص داده شده است و دارای امکانات سرویس بهداشتی، نمازخانه،جایگاه شارژ تلفن همراه، آلاچیق، آبخوری، حمام، زمین بازی، ست ورزشی، کمپلکس بازی، سکوی نشیمن ، کباب پز می باشند.

وی  در پایان افزود:  در خصوص استقبال و پذیرایی از مسافرین و زائرین مسجد مقدس جمکران، ضمن اعلام آماده باش کامل بیش از ۱۳۵ نیروهای خدماتی ستادی، آماده سازی پارکسوارها ، تجهیز سرویس های بهداشتی،تامین آب شرب ،نظافت و پاکسازی سطح منطقه، لکه گیری و آسفالت معابر و شستشوی انهار از دیگر اقدامات منطقه می باشد.