۷ بهمن ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مرکز مدیریت بحران

شهرداری‌های مناطق قم محل‌های اسکان اضطراری را شناسایی می‌کنند 

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم گفت: شهرداری‌های مناطق قم براساس برنامه باید محل‌های اسکان اضطراری را در مناطق خود شناسایی و نقشه این اماکن را تهیه کنند.

به گزارش شهرنیوز، علی اکبر رحیمی در جلسه مدیریت بحران شهرداری قم با اشاره به شیوه صحیح مدیریت بحران اظهار کرد: هر کاری در این حوزه باید پیش از وقوع یک بحران رخ بدهد تا آمادگی مدیریت بحران را داشته باشیم، کارها پس از وقوع بحران به مرور سبک تر می‌شود و حجم کارهای مدیریت بحران پیش از وقوع بحران به مراتب بیشتر است.

وی ادامه داد: در زمینه مدیریت بحران در مناطق شهرداری قم وارد جزئیات شدیم و اکنون مشخص است که شهرداری‌های مناطق باید چه تعداد مانور و جلسه در زمینه مدیریت بحران بگذارند و چه کارهایی انجام بدهند.

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم افزود: پویایی هر برنامه ای به روزرسانی آن بستگی دارد و به همین دلیل برنامه مدیریت بحران در مناطق شهرداری به روز رسانی می‌شود، ستاد مدیریت بحران هر شهرداری منطقه در قم در سال باید چهار جلسه و دو مانور برگزار کند، زمان برگزاری جلسات و مانورها مشخص شده است.

رحیمی با اشاره به برنامه مدیریت بحران شهرداری‌های مناطق قم اظهار کرد: شهرداری‌های این مناطق بر اساس این برنامه باید محل‌های اسکان اضطراری را در مناطق خود شناسایی و نقشه این اماکن را تهیه کنند، باید درجه اهمیت محل‌های اسکان اضطراری مشخص و برای این اماکن زیرساخت‌های لازم ایجاد شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های مدیریت بحران در شهرداری قم با محوریت دو حادثه طبیعی همچون سیل و زلزله است که احتمال وقوع آن در قم بیشتر از حوادث دیگر است.

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم خاطرنشان کرد: آمادگی تامین مربیان برای برگزاری برنامه‌های آموزشی در مناطق مختلف شهر قم را داریم.