20.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ شهریور ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار اداره کل ارتباطات

شهرداری قم در زمینه کشت گیاهان گلخانه‌ای قدم‌های خوبی برداشته است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در زمینهٔ کشت گیاهان و میوه‌های گلخانه‌ای قدم‌های خوبی برداشته‌شده تا نسل‌های بعد از ما محیطی همراه بانشاط و آرامش داشته باشند. 

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در زمینهٔ کشت گیاهان و میوه‌های گلخانه‌ای قدم‌های خوبی برداشته‌شده تا نسل‌های بعد از ما محیطی همراه با نشاط و آرامش داشته باشند
آیت‌الله عسکر دیرباز در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با توجه به اینکه روز درختکاری در نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان یک نماد تعریف‌شده است، اظهار داشت: در این روز مقام معظم رهبری و برخی از مسئولان اقدام به غرس نهال می‌کنند تا تشویقی برای ملت شریف ایران در حفظ محیط‌زیست و توسعه فضاهای سبز و جنگلی باشد.
وی با اشاره به اقدام شهرداری در خصوص توزیع گیاهان و نهال‌های رایگان به شهروندان در هفته درختکاری افزود: چند سالی است که رهبر معظم انقلاب اقدام به غرس نهال‌هایی مثمر می‌کنند تا به توسعه فضاهای سبز کمک کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به گرم‌تر شدن کره زمین ابراز کرد: توسعه فضاهای سبز می‌تواند به پاکی هوا و حفظ محیط‌زیست کمک کند تا همگان از این نعمت الهی به نحو احسن استفاده کنند.
آیت‌الله دیرباز با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام و پیامبر اکرم(ص) در ارتباط با غرس و درختکاری گفت: یکی از الزامات درختکاری برقراری عدالت بین نسلی در استفاده و برخورداری از فضای سبز است.
وی با اشاره به اقدامات شهرداری قم در رابطه با اختصاص فضایی در پشت‌بام آپارتمان‌ها برای کاشت درخت و نهال عنوان کرد: در زمینهٔ کشت گیاهان و میوه‌های گلخانه‌ای نیز قدم‌های خوبی برداشته‌شده تا هم خودمان و هم‌نسل‌های بعد از محیطی همراه با نشاط و آرامش برخوردار باشیم
عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با تأکید بر اهتمام جدی مردم و مسئولان در امر ترویج فرهنگ درختکاری افزود: باید با عواملی که باعث کاهش سطح جنگل در کشور می‌شود، برخورد جدی کرد.