32.7 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

مردم و مسئولان در ترویج فرهنگ درختکاری اهتمام جدی داشته باشند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: درختکاری و کاشت درختان در سلامت روانی و نشاط جامعه تأثیر داشته و در تلطیف هوا بسیار مؤثر است، از همین رو مردم و مسئولان در جهت گسترش فضای سبز به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

آیت‌الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر نیوز، با اشاره به اهمیت درختکاری و ترویج آن در دین مبین اسلام اظهار داشت: در روایات آمده هر کس یک درخت را غرس کند و نهالی را بکارد که مردم از میوه، سایه و جوانب مختلف آن درخت استفاده کنند، خداوند در روز قیامت برای این غارس صواب بهشت را می‌دهد.
وی با بیان اهمیت درختکاری از منظر شرعی و الهی گفت: کاشت درخت و توسعه فضای سبز شهری  یکی از زیبایی‌هایی است که دین مبین اسلام به آن سفارش کرده و اهل‌بیت(ع) برای این مهم اهمیت ویژه‌ای قائل بودند.
عضو مجلس خبرگان رهبری کاشت درخت و درختکاری را یکی از ویژگی‌های دوران حضرت مهدی(عج) بیان و تصریح کرد: از ویژگی‌های حکومت آن حضرت، اهمیت به درختکاری و توسعه فضای سبز است.
آیت‌الله اسلامی با بیان اهمیت درختکاری و  گسترش فضای سبز برای جامعه بشری گفت: کشورهایی که به درخت و درختکاری و کاشت گل و گیاه اهمیت بیشتری می‌دهند، زندگی مطلوب‌تری داشته و از جامعه‌ای سالم‌تر برخوردار هستند.
وی با اشاره به تجربیات کشورهای مختلف دنیا در زمینهٔ درخت و درختکاری ابراز کرد: بعد از انقلاب اسلامی، مسئولان به گسترش فضای سبز و توسعه آن اهمیت بیشتری داده‌اند، اما  در برخی مواقع اشتباهاتی نیز داشته و کسانی که به دنبال مال‌اندوزی و انباشت سرمایه بوده‌اند با قطع درختان آسیب‌هایی جدی به جنگل‌ها و محیط‌زیست وارد کرده‌اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری سفارشات و تأکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با درختکاری را مورد اشاره قرارداد و عنوان کرد: درخت و درختکاری جزء ویژگی‌های جامعه اسلامی بوده و جامعه‌ای منتظر حکومت مهدوی باید به انجام این مهم اهتمام بیشتری داشته باشد.
آیت‌الله اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: درختکاری و کاشت درختان در سلامت روانی و نشاط جامعه دارای اهمیت بوده و در تلطیف هوا تأثیر بسیاری دارد، از همین رو مردم و مسئولان در جهت گسترش فضای سبز به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.