30.4 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

آغاز برنامه های فضای سبز منطقه دو شهرداری قم جهت استقبال از بهار

شهردار منطقه دو قم از آغاز برنامه‌های استقبال از بهار در حوزه فضای سبز در سطح منطقه خبر داد.

رضا رحیمی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات هر چه شایسته تر برای شهروندان و مسافران نوروزی، ستاد استقبال از بهار منطقه دو از اوایل اسفند آغاز بکار کرده است.

وی با اشاره به تنوع فعالیت ها و اقدامات جهت استقبال از بهار، تصریح کرد: آماده سازی کمپینگ بوستان امام رضا(ع) رنگ آمیزی مبلمان شهری از قبیل نیمکت، سطل زباله، کباب پز و غیره ، نصب ۲۰ عدد کباب پز جدید و ۵ جایگاه جهت شارژ موبایل در بوستان های امام رضا(ع)، جوان و رضوی، جانمایی و استقرار بیش از ۱۲۰ فلاورباکس در بلوارهای شاهد، توحید و نبوت، رفع نواقص ست های ورزشی، وسایل بازی کودکان و نصب کفپوش های مناسب زمین بازی، عملیات هرس درختان، تسطیح، نظافت و برچیدن گل‌های به جا مانده از پاییز،کاشت گلهای فصلی، تامین لباس جدید و مشخص برای کارگران از جمله این اقدامات است.

رحیمی ادامه داد: نظافت کامل سرویس‌ بهداشتی بوستان های سطح منطقه، اصلاح شیرآلات، مناسب سازی، تعبیه سطل‌های زباله و غیره نیز از نکات حائز اهمیت در آمادگی برای استقبال از بهار است.

شهردار منطقه دو همچنین یادآور شد: در این بین اصلاح آبنما و استخرهای موجود در بوستان ها، اصلاح شیرهای آبخوری‌ و غیره از دیگر نکات قابل توجهی است که باید نسبت به رفع کاستی ها در این زمینه اقدام شود.

رحیمی اظهار کرد: با توجه به تاکیدات ستاد اقامه نماز استان مبنی بر تجهیز و تکمیل نمازخانه های موجود در بوستان ها باید اقدامات لازم برای نصب قبله نما، شستشوی تجهیزات نمازخانه، بهسازی جا مهری ها و غیره در سطح منطقه مد نظر قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی ها جهت گلکاری بهاره در سطح منطقه گفت: فضای سبز منطقه کاشت بیش از ۷ هزار گلدان از گونه های بنفشه، همیشه بهار، اطلسی، جعفری و … را در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار منطقه دو افزود: این اقدام در راستای زیبایی و شادابی هر چه بیشتر در آستانه سال جدید و استقبال از میهمانان و گردشگران نوروزی انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: تکمیل و توسعه فضای سبز اطراف پل ۹ دی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع یکی از اقدامات قابل توجه برای استقبال از بهار می باشد.

رحیمی یادآور شد: فضای سبز از جمله بخش‌های مهم و قابل توجه در ستاد استقبال از بهار به شمار می‌رود که اقدامات مربوط به آن به طور ملموس در سطح شهر قابل مشاهده خواهد بود.