36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

نهضت سبز معابر سال ۹۸ در قم اجرا می شود

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت : یکی از برنامه های سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری در سال ۹۸، ورود باغچه سازی های طولی به خیابان های فرعی است که به نام نهضت سبز معابر تعریف شده است.

به گزارش شهر نیوز : پیام جوادیان در حاشیه افتتاح بوستان نجمه (س) اظهار داشت: در سال ۹۶ بیش از ۱۰۹ کیلومتر و در سال ۹۷ بیش از ۸۲ کیلومتر باغچه سازی طولی در خیابان‌های اصلی شهر انجام‌شده است.

وی تأثیر احداث باغچه‌های طولی را در منظر شهری و مباحث زیست‌محیطی مورد توجه قرارداد و افزود: یکی از برنامه‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در سال ۹۸ ، ورود باغچه سازی‌های طولی به خیابان‌های فرعی است که به نام “نهضت سبز معابر” تعریف‌شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: باغچه سازی طولی خیابان‌های اصلی و نیمه‌ اصلی شهر در سه ماه نخست سال ۹۸ به پایان رسیده و شهرداری برای ایجاد باغچه‌های طولی وارد خیابان‌های فرعی و کوچه‌ها می‌شود.

وی از آغاز عملیات “نهضت سبز معابر” به‌صورت همزمان در همه مناطق شهرداری خبر داد و تصریح کرد: درختان با انتخاب شهروندان در جلوی درب منازل کاشته شده و آبیاری و نگهداری آن به شهروندان واگذار می‌شود.

جوادیان با بیان دغدغه‌های شهردار قم برای توسعه فضای سبز شهر قم تأکید کرد: با اجرای چنین طرح‌هایی سرانه فضای سبز شهر قم به استاندارهای جهانی نزدیک شده و شرکت مردم در طرح‌هایی مانند پویش مردمی ” درخت دوستی بنشان” و “نهضت سبز معابر” تأثیر بسیاری در موفقیت در این امر خواهد داشت.