30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

بوستان بانوان نجمه (س) در منطقه ۷ شهرداری بازگشایی شد

بوستان بانوان نجمه (س) در منطقه ۷ شهرداری به مناسبت هفته درختکاری و منابع طبیعی با حضور معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم و شهردار منطقه ۷ بازگشایی شد.

به گزارش شهر نیوز، بوستان بانوان نجمه (س) با حضور معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ،شهردار منطقه ۷ و  بانوان ساکن در منطقه و توسط خواهر ۴ شهید  بازگشایی شد.
در این مراسم سید امیر سامع با ابراز خرسندی از تکمیل بوستان بانوان منطقه ۷ اظهار داشت: با توجه به عنایت ویژه شهرداری به توسعه فضای سبز شهری و برخورداری بانوان از امکانات تفریحی مناسب در تمام مناطق قم بوستان‌های ویژه بانوان احداث می‌شود.
معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم در بازدید از بوستان با تأکید بر  تکمیل سیستم روشنایی بوستان افزود: بوستان‌های بانوان با دو کاربری استفاده بانوان و خانواده‌ها تعریف‌شده که با تکمیل سیستم روشنایی بوستان بعد از اذان مغرب در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.
وی با ارائه  پیشنهاد‌هایی درباره بهبود منظر و امکانات پارک خاطرنشان کرد: این بوستان با همکاری آستان مقدسه حرم حضرت معصومه (س) و طی تفاهم نامه و قراردادی ۷ ساله در اختیار شهرداری قم قرار گرفته تا بانوان منطقه ۷ نیز از امکان بوستان اختصاصی بهره‌مند شوند.
سامع با تأکید بر جایگاه ویژه بانوان در اجتماع و نیازهای تفریحی و فرهنگی آنها بیان کرد: فراهم کردن امکانات مناسب تفریحی و فرهنگی برای بانوان از اولویت‌های مهم شهرداری قم است.
در ادامه مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری با ابراز خرسندی از افتتاح بوستان بانوان نجمه (س) و همکاری آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) تصریح کرد: در تمام مناطق شهرداری در حال اجرای بوستان‌های اختصاصی برای بانوان هستیم که به‌زودی شاهد بهره‌برداری از این بوستان خواهیم بود.
جوادیان از ورود سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به بوستان‌های بانوان خبر داد و افزود: باید به بوستان‌های بانوان به‌عنوان پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی ویژه بانوان نگاه کرد تا بانوان بتوانند با فراغ بال بیشتری به انجام فعالیت‌های ورزی و فرهنگی در بوستان‌ها روی بیاورند.
سپس شهردار منطقه ۷ خاطرنشان کرد: به‌زودی امکانات مبلمان پارک تکمیل‌شده و ست بازی نیز نصب می‌شود.
متین فر تأمین روشنایی پارک را یکی از اولویت‌های تکمیل بوستان دانست و گفت: باید هر چه سریع‌تر روشنایی بوستان برای استفاده خانواده تأمین‌شده و موضوع قرارداد پاکبانان بوستان نیز پیگیری می شود.