32.6 C
شهر مقدس قم
۶ خرداد ۱۳۹۸
ورود / عضویت
Image default
اخبار منطقه 6

استفاده بیش از ۴۰درصد آبیاری منطقه ۶ از آب خام

شهردار منطقه ۶ از استفاده بیش از ۴۰ درصد آبیاری منطقه ۶ از آب خام خبر داد و گفت: در معابر ۵۴،۵ درصد و در سطح منطقه ۲۴ درصد از آب خام استفاده می‌شود.

علی حاتمی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار شهر نیوز با اشاره برنامه‌های هفته درختکاری و منابع طبیعی از توزیع بیش از ۵ هزار اصله درخت در منطقه ۶ خبر داد و اظهار داشت: به مناسبت هفته درختکاری و منابع طبیعی و در راستای برنامه‌های شهرداری برای توزیع درخت و شرکت مردم در  پویش ” درخت دوستی بنشان” شهرداری منطقه ۶ نیز درخت رایگان بین مردم توزیع می‌کند.
وی برنامه ویژه منطقه ۶ را در هفته درختکاری کاشت بوستان نبوت با حضور مردم اعلام کرد و افزود: بیش از ۳۰۰ درخت با همکاری و حضور مردم در  این بوستان کاشته می‌شود.
شهردار منطقه ۶ از افزایش شبکه آبیاری قطره‌ای این منطقه به بیش از ۲۰ هزار متر طولی خبر داد و گفت: در این منطقه بیش از ۶ هزار و ۲۵۹ متر طولی در حاشیه شوارع باغچه سازی شده که یک هزار و ۱۴۳ درخت در آن کاشته شده است.
وی درصد استفاده از آب خام این منطقه را ۴۱،۵ درصد اعلام کرد و ادامه داد: در معابر ۵۴،۵ درصد و در سطح منطقه ۲۴ درصد از آب خام استفاده می‌شود.
حاتمی فرد منطقه ۶ را به علت تراکم بالای جمعیت و نبود فضای کافی برای ایجاد بوستان دارای کمترین سرانه سبز دانست و تصریح کرد: در سال آینده با احداث و تکمیل دو بوستان شاهد و مجتهده امین و همچنین بهسازی فاز دو بوستان نبوت در جهت بهبود سرانه این منطقه گام بر خواهیم داشت.