35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

در کاشت درخت به سنت‌های دینی توجه داشته باشیم

آیت‌الله بطحایی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در کاشت درخت باید به سنت‌های دینی و همچنین شرایط آب و هوایی منطقه توجه داشته باشیم.

آیت‌الله سید هاشم بطحایی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به اهمیت توسعه فضای سبز شهری اظهار داشت: درخت‌ها در شب کربن پس داده و در روز اکسیژن تولید می‌کنند به همین دلیل توسعه فضای سبز شهری تأثیر به سزایی در بهبود شرایط آب‌وهوایی دارد.
وی درختکاری را سنت حسنه اسلام دانست و گفت: دین مبین اسلام توجه ویژه‌ای به کاشت درخت و انواع گیاهان داشته و حیات و زندگی مردم به کاشت انواع گونه‌های گیاهی و درختان مختلف متناسب با اقلیم هر منطقه‌ای گره‌خورده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به غرس درخت میوه‌دار از سوی مقام معظم رهبری در روز ملی درختکاری ابراز کرد: بسیار بجاست که به‌جای کاشت درختانی مثل کاج و یا چنار اقدام به کاشت درختان میوه مثل درخت گیلاس، سیب، گردو، بادام و یا آلبالو شود.
آیت‌الله بطحایی با بیان اینکه درخت کاج سنبل و نماد عید کریسمس مسیحیان است، افزود: در کاشت درخت باید به سنت‌های دینی و همچنین شرایط آب و هوایی منطقه توجه داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه باید در کاشت درختان به شرایط آب و هوایی منطقه توجه داشت، تصریح کرد: تهران شهری ییلاقی بوده و محل کاشت درختان میوه است، در شهر قم هم باید متناسب با آب‌وهوای این شهر اقدام به کاشت درختانی مثل انجیر، انار و زیتون شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ما باید نه‌تنها درختانی که درگذشته کاشته‌ایم و به بار نشسته‌اند را حفاظت کنیم بلکه باید در شکوفایی بیشتر درختانی که  این روزها نقش پالایشی، میکرب‌زدایی و کربن‌زدایی دارند، دقت بیشتری داشته باشیم.
انتهای پیام/