لینک خبر: https://www.qom.ir/?p=17626 ناریخ خبر: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷

 شناسایی ۱۸ نقطه در شهر قم برای ایجاد پارکینگ موقت

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم گفت: ۱۸ نقطه در شهر قم برای ایجاد پارکینگ موقت شناسایی شده است و شهرداری برای آماده سازی این اماکن آمادگی دارد.

سید امیر سامع در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر نوروزی شهرداری قم در سالن رضوان شهرداری قم با اشاره به اسکان مسافرین نوروزی در شهر قم اظهار کرد: اولویت اسکان ابتدا با هتل‌ها و واحدهای اقامتی و در ادامه، مدارس و مکان‌های مسقف و در نهایت استراحتگاه‌های موجود در بوستان‌های شهر قم است.

وی ادامه داد: میز خدمتی برای نماینده‌های هتل‌ها در ستادهای تسهیلات زائرین شهرداری قم قرار می‌دهیم، در این ستادها در صورت لزوم مسافرین را به مدارس در روزهای غیر پیک خواهیم فرستاد.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: باید از ظرفیت حیاط مدارسی که امکان بهره برداری موقت به عنوان پارکینگ دارند، استفاده شود، شهرداری در این زمینه آماده همکاری با آموزش و پرورش و بدون بهره برداری اقتصادی است.

سامع با اشاره به استراحتگاه‌های شهرداری قم اظهار کرد: به دنبال تبلیغ اسکان مسافرین در این استراحتگاه‌ها نیستیم، این امکان آخرین گزینه برای مسافران شهر قم در صورت لزوم است و باید امکانات انتظامی در استراحتگاه‌های شهرداری قم تقویت شود.

وی ادامه داد: آتش نشانی شهرداری قم به دنبال ارائه آموزش‌های ایمنی به تمام افراد دست اندرکار در خدمت به زائرین است و نیروهای آتش نشانی از اماکن اسکان زائرین برای اطمینان از ایمنی بازدید می‌کنند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: در ورودی‌های استراحتگاه‌های شهرداری بروشورهای اطلاع رسانی توزیع می‌شود و نیروهای آتش نشانی در این استراحتگاه‌ها حضور خواهند داشت.

سامع با اشاره به محدودیت ظرفیت در پارکینگ‌های شهر قم اظهار کرد: در صورت تکمیل ظرفیت این پارکینگ‌ها، انتقال مسافرین را با اتوبوس به مرکز شهر قم در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: ۱۸ نقطه در شهر قم برای ایجاد پارکینگ موقت شناسایی شده است و شهرداری برای آماده سازی این اماکن آمادگی دارد، پروژه شهید کاظمی به عنوان پارکینگ موقت در ایام نوروز استفاده خواهد شد.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم خاطرنشان کرد: از ۱۲ آسانسور از ۱۶ آسانسور پارکینگ زائر بهره برداری شده است، حمام‌های موجود در میدان بزرگ امام خمینی(ره) تا پایان سال وارد پروسه بهره برداری قرار می‌گیرند.