10.6 C
شهر مقدس قم
۲۰ فروردین ۱۳۹۹
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
اخبار منطقه 8

سرانه فضای سبز منطقه ۸ بالاترین سرانه شهر قم و  ۲۱ مترمربع برای هر نفر است

شهردار منطقه ۸ گفت: سرانه فضای سبز در پردیسان حدود ۲۱ مترمربع برای هر نفر بوده که بالاترین سرانه فضای سبز در سطح شهر است.

ابوالفضل مستقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته درختکاری و منابع طبیعی  که در بوستان بانوان بلوار مسلم منطقه پردیسان برگزار شد با بیان اهمیت برگزاری باشکوه مراسم درختکاری اظهار داشت: شرکت در مراسم  درختکاری می‌تواند در تقویت مراودات اجتماعی تأثیرات بسیاری داشته باشد.
وی برگزاری مراسم بزرگداشت هفته درختکاری در منطقه ۸ را با حضور سمن‌های محیط زیستی و اصحاب رسانه و همچنین دانش آموزان و شرکت در پویش مردمی” درخت دوستی بنشان” را در جهت تقویت مراودات اجتماعی دانست و افزود: سرانه فضای سبز در پردیسان حدود ۲۱ مترمربع برای هر نفر بوده که بالاترین سرانه فضای سبز در سطح شهر است.
شهردار منطقه ۸ استاندارد فضای سبز در جهان را ۲۵ مترمربع برای هر نفر اعلام  و تصریح کرد: شهرداری منطقه پردیسان با ساخت ۷ بوستان جدید در سال ۹۸ سرانه منطقه ۸ را به بیش از ۲۲مترمربع برای هر نفر ارتقاء داده و پردیسان به استاندارد جهانی نزدیک‌تر می‌شود.
وی  ادامه داد: در سال جاری بیش از ۲۴ هزار اصله درخت در منطقه پردیسان کاشته شده و تمام آبیاری منطقه نیز به‌صورت آبیاری تحت‌فشار و قطره ای انجام می‌شود.