37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

اجرای طرح «احسان ماندگار» برای کمک خانواده‌های نیازمند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از اجرای طرح «احسان ماندگار» با استفاده از اقلام مازاد منازل شهروندان برای کمک به خانواده‌های نیازمند یاد کرد و گفت: اجرای فراخوان جشنواره تزیین سفره‌های هفت‌سین با استفاده از اقلام دورریختی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش شهر نیوز، عبدالله میرابراهیمی در نشست ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر نوروزی شهرداری قم با اشاره به اینکه نوروز امسال اجرای طرح احسان ماندگار با استفاده از اقلام مازاد منازل شهروندان در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: در این طرح تلاش می‌کنیم تا به اندازه توان خود به خانواده‌های نیازمند کمک‌رسانی داشته باشیم.

وی با اشاره به اجرای فراخوان جشنواره تزیین سفره‌های هفت‌سین با استفاده از اقلام دورریختی عنوان کرد: در مجاور ستادهای اطلاع‌رسانی چانمایی لازم انجام شده است تا بتوانیم برخی از این سفره‌ها را به نمایش گذاریم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از اجرای طرح پاکسازی معابر مختلف شهری از جمله بلوار محتشم کاشانی، حدفاصل امیر کبیر تا اتوبان امام علی (ع) یاد کرد و گفت: فعالیت‌های تشویقی برای شهروندان در سطح غرفه‌های جمع‌آوری زباله، همانند اجرای تبادل نهال و ماهی دنبال می‌شود.

وی به استقرار خوردروهای جمع‌آوری پسماند در بوستان‌ها به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی اشاره کرد و افزود: در پنج‌شنبه آخر سال نیز در آرامستان‌ها اکیپ های جمع آوری پسماند حضور خواهند داشت.

میرابراهیمی با بیان اینکه امسال از ظرفیت نیروهای داوطلب هلال احمر نیز برای فعالیت‌های مختلف در حوزه مدیریت پسماند استفاده خواهد شد، مطرح کرد: نیروهای سازمان مدیریت پسماند در کنار ستادها و غرفه‌های خدمات شهری حضور خواهند داشت تا علاوه بر ارائه آموزش‌های مورد نیاز بتوانند به مسافران ارائه خدمات را نیز داشته باشند.