28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان زیباسازی

دریافت دو هزار و ۴۰۲ طرح المان شهری از ۲۵۵ هنرمند

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم از اعلام وصول دو هزار و ۴۰۲ اثر از ۲۵۵ هنرمند در بخش المان شهرنگار۲ خبر داد

به گزارش شهر نیوز، سیدمحمد موسوی‌منش در نشست ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر نوروزی شهرداری قم که در سالن جلسات ساختمان شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه در بخش المان شهرنگار۲، دو هزار و ۴۰۲ اثر از ۲۵۵ هنرمند به دبیرخانه رسیده است، اظهار کرد: در این بخش ۵۲ اثر به‌عنوان منتخب معرفی شد که ساخت ۱۶ مورد از آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در بخش نقاشی هزار و ۶۹ اثر از ۲۵۸ هنرمند به دبیرخانه شهرنگار ۲ رسید که ۲۸ اثر پذیرفته شد و به متراز دو هزار متر مربع با اولویت ورودی‌های شهر و ایستگاه راه آهن در شهر اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم با بیان اینکه المان‌های خروجی شهرنگار ۲ و دستاوردهای کارگاه نقاشی کنجشک‌های بهاری آماده نصب هستند که جانمایی آن‌ها در سه رینگ مختلف شهری انجام شده و کار آن‌ها تا هفته آینده انجام می‌شود.

وی از اجرای طرح خانه تکانی عید با مشارکت مناطق شهداری قم و تعویض و استفاده از طرح‌های بهاری در ۹۰۰ متر مربع از تابلوهای مرتبط با شهرداری یاد کرد و گفت: در مورد نقاشی دیواری منطقه چهار که با استفاده از ماده ۳۱ به سازمان زیباسازی واگذار شده بود هفت هزار و ۷۰۰ متر طرح اجرا می‌شود.

موسوی‌منش با اشاره به اینکه عملیات نورپردازی نیز در بخش‌های مختلف شهر قم درحال دنبال شدن است، تصریح کرد: دو المان ماندگار «بدرقه» و نماز نیز در نوروز امسال در شهر مقدس قم نصب می‌شود.