35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

آماده‌سازی بستر برپایی دو هزار و ۸۱۶ تخته چادر در استراحتگاه‌های نوروزی

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اینکه امسال در وضعیت استاندارد بستر مورد نیاز برای برپایی دو هزار و ۸۱۶ تخته چادر در استراحتگاه‌های نوروزی آماده‌سازی شده است، گفت: این آمار در صورت افزایش جمعیت قابلیت افزایش تا ۶ هزار تخته چادر را دارد.

به گزارش شهر نیوز، پیام جوادیان در نشست ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر نوروزی شهرداری قم در خصوص اقدامات صورت گرفته سازمان پارک ها و فضای سبز اظهار کرد: بازدید اکیپ نظارتی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از استراحتگاه‌های اصلی و فرعی انجام و مشکلات شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه در نمازخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی و حمام‌ها کمبودهایی داریم، تصریح کرد: گل‌کاری بوستان‌ها و درختکاری‌ها آغاز شده و با توجه به اینکه سردی هوا از بیستم آغاز می‌شود امیدواریم زودتر این عملیات را به پایان برسانیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خاطرنشان کرد: بارندگی و برودت هوا در نوروز امسال جدی است به همین علت برای تامین اسکان مسافران باید نسبت به اماکن مسقف نگاه ویژه‌تری داشته باشیم و بوستان‌ها و استراحتگاه‌ها را به‌عنوان مکان آخر برای اسکان زائران و مسافران درنظر گیریم.

وی با بیان اینکه نخستین استراحتگاه اصلی نوروز امسال در قم بوستان غدیر با ظرفیت ۸۱۶ تخته چادر خواهد بود، عنوان کرد: بوستان فدک با ظرفیت ۶۰۰ تخته چادر، بوستان مجاور مسجد جمکران با ظرفیت ۴۵۰ تخته چادر، بوستان مهدی موعود(عج) با ظرفیت ۲۹۴ تخته چادر، بوستان امام رضا(ع) با ظرفیت ۲۵۴ تخته چادر و بوستان نیایش با ۴۰۰ تخته چادر برای نوروز امسال آماده‌سازی شده‌اند.

جوادیان با اشاره به اینکه امسال در وضعیت استاندارد برپایی دو هزار و ۸۱۶ تخته چادر در استراحتگاه‌های قم پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: این آمار در صورت افزایش جمعیت قابلیت افزایش تا ۶ هزار تخته چادر را دارد اما در این صورت از استانداردها دور می‌شویم.

وی یادآور شد: امسال بوستان علوی را از میان استراحگاه‌ها حذف کرده‌ایم چراکه به دنبال استقرار مسافران در بوستان غدیر هستیم اما در صورت افزایش جمعیت مسافران، از فضای بوستان علوی استفاده خواهیم کرد هر چند امسال ورود خودروهای پلاک ۱۶ برای نصب چادر در استراحتگاه غدیر ممنوع خواهد بود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: امیدواریم امسال تعداد پارکبانان مورد نیاز استراحتگاه‌ها را تامین کنیم تا پارک‌خوابی‌ها و معضلات اجتماعی استراحتگاه‌ها را به شیوه مطلوب مدیریت کنیم.