38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

استفاده شهرداری قم از دستگاه‌های مکانیزه برای جلوگیری از آبگرفتگی

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از امکانات و تجهیزات و ماشین آلات و دستگاه‌های مکانیزه برای جلوگیری از آبگرفتگی در شهر خبر داد.

به گزارش شهر نیوز، سید محسن میرهادی با اشاره به اقدامات شهرداری قم برای ساماندهی شهر در باران اظهار کرد: نیروهای مجموعه شهرداری، مناطق هشت گانه و سازمان‌های تابعه از روز جمعه شب در آماده باش در دو شیفت کاری بودند و با شروع بارش ، این نیروها در میدان حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: از جمله اقدامات شهرداری قم برای ساماندهی شهر در روز باران آماده کردن زیرگذرها و لایروبی انهار بود، هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل خدمات شهری شهرداری قم در دو شیفت کاری برای جلوگیری از ایجاد آبگرفتگی در شهر تلاش کردند، حدود ۲۰ میلی متر بارش باران از جمعه شب تا  شنبه در قم شاهد بودیم.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم افزود: با وجود بارش باران از جمعه شب تا صبح شنبه موردی از قطع راه‌های ارتباطی در شهر قم نداشتیم، سامانه ۱۳۷ به تماس‌های مردم در زمینه آبگرفتی در شهر رسیدگی کرد و نیروهای فوریت خدمات شهری تماس به نقاط مختلف شهر قم اعزام شدند تا مشکلی در سطح شهر نداشتیم.

میرهادی با اشاره به تلاش شهرداری قم برای جلوگیری از آبگرفتگی اظهار کرد: شهرداری از امکانات و تجهیزات و ماشین آلات و دستگاه‌های مکانیزه برای جلوگیری از آبگرفتگی در شهر استفاده کرد، چون برخی از انهار به دلیل بارش بیش از حد کشش انتقال آب را نداشتند و از این دستگاه‌ها برای انتقال آب استفاده شد.

وی ادامه داد: در بافت فرسوده شهر قم، چاه‌هایی برای جمع آوری آب‌های سطحی از قبل توسط نیروهای شهرداری آماده شده بود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانی  روز گذشته در آماده باش بودند و بر اساس درخواست شهروندان به ماموریت اعزام می‌شدند تا مشکلی در شهر قم نداشته باشیم.