30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

به مناسبت هفته منابع طبیعی رژه مشترک یگان‌های حفاظت پنج دستگاه در قم برگزار شد

رژه مشترک یگان‌های حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان جهاد کشاورزی، اداره‌کل محیط زیست، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری و اداره‌کل محیط زیست استان قم ظهر امروز به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد.

به گزارش شهر نیوز، رژه مشترک یگان‌های حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان جهاد کشاورزی، اداره‌کل محیط زیست، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری و اداره‌کل محیط زیست استان قم با شعار « نوروز امسال مراقب طبیعت باشیم» ظهر امروز برگزار شد.
یگان‌های حفاظت دستگاه‌های نام‌برده در قالب این رژه خودرویی از اداره‌کل منابع طبیعی به سمت میدان ارتش حرکت کردند و بعد از آن در پارک جنگلی علوی حضور یافتند.
علی درودیان فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با اشاره اینکه این یگان رسالت حراست از اراضی مرتعی و جنگلی و موات را بر عهده دارد، عنوان کرد: سامانه ۱۵۰۴ برای ارتباط عموم مردم با این یگان حفاظت درنظر گرفته شده است که امیدواریم با این سامانه بتوانیم از مشارکت مردم در حراست از اراضی بیشتر استفاده کنیم.
احمدی فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان قم نیز از اهتمام این اداره‌کل در حراست از مناطق حفاظت‌‌شده یاد کرد و گفت: امیدواریم در ایام نوروز مردم علاوه بر اینکه خود نسبت به حراست از محیط زیست اهتمام دارند اگر مورد مشکوکی نیز مشاهده کردند با سامانه ۱۵۴۰ تماس حاصل فرمایند.
حسین طاهری مسئول یگان حفظ باغات و اشجار سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم نیز طی سخنانی از اختصاص سامانه ۱۳۷ به‌عنوان پل ارتباطی مردم با این سازمان یاد کرد و گفت: این یگان رسالت مراقبت از پارک‌ها و فضای سبز داخل محدوده شهر مقدس قم را دنبال می‌کند و برای ایام نوروز نیز برنامه ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است.
همچنین، عطایی رئیس اداره امور اراضی شهرستان قم به تلاش نیروهای این مجموعه برای نظارت بر تغییر کاربری‌های اراضی کشاورزی با استفاده از سامانه ۱۳۱ اشاره کرد و افزود: شهروندان و مسافران در ایام نوروز باید از آتش درست کردن به ویژه در اراضی جنگلی پرهیز کنند و اگر هم ناچار به این اقدام شدند باید به نکات ایمنی مورد نظر توجه لازم را داشته باشند.
امیدی فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه این یگان حفاظت از اراضی داخل محدوده شهر قم را دنبال می‌کند، تصریح کرد: امیدواریم مردم در نوروز امسال بیشتر از سال‌های گذشته نسبت به حفظ طبیعت اهتمام داشته باشند و در این راستا از ریختن زباله و صدمه زدن به طبیعت خودداری کنند.
خاطرنشان می‌شود، رژه مشترک یگان‌های حفاظت مرتبط با منابع طبیعی به مناسبت هفته منابع طبیعی در روز ۱۸ اسفند با عنوان «منابع طبیعی، مردم، حفاظت و حمایت» برگزار شده است.

رژهرژه