33.6 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

فضای سبز در بهبود شرایط اقلیمی قم نقش مؤثری دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم بر نقش مؤثر درختکاری و فضای سبز در بهبود شرایط اقلیمی و آب‌ و هوایی قم تأکید کرد.

مهرداد غضنفری در گفتگو با خبرنگار شهرنیوز به مناسبت فرا رسیدن ۱۵ اسفند روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی با اشاره به اهمیت درختکاری و حفاظت از محیط‌زیست اظهار داشت: فضای سبز فواید بسیار زیادی برای تنفس داشته و کمک زیادی به سالم‌ ماندن ریه‌های انسان می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم با اشاره به نقش فضای سبز و درختکاری در تغییر و بهبود شرایط اقلیمی و آب و هوایی قم تصریح کرد: تعبیر معروف و اصطلاح ادبی وجود دارد که ابرها در کویر و مناطق خشک بارش ندارند اما در مناطق سرسبز اشک شوق ریخته و بارش خواهند داشت.
غضنفری با بیان اینکه فضای سبز و درختکاری به بهبود محیط زندگی و نشاط بشر کمک زیادی می‌کند، تصریح کرد: همه ما نسبت به حفظ فضای سبز و بهبود محیط‌زیست خود مسئولیت داریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم ادامه داد: توصیه بنده این است که اگر هر فرد یک درخت حتی در خانه خود بکارد با انبوهی از درخت و فضای سبز در شهر روبرو می‌شویم که می‌تواند در پاک‌سازی هوا نقش زیادی داشته باشد.