21.4 C
شهر مقدس قم
۳۰ مرداد ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار شهردار

هرسال ۳ متر به سرانه‌ فضای سبز قم افزوده می‌شود

شهردار قم گفت: برای توسعه و افزایش سرانه‌ فضای سبز قم به ازای هر شهروند ۳ متر در هرسال در نظر گرفته‌شده که امسال بالغ‌بر ۷۰ درصد توسعه و رشد اتفاق افتاده است.

به گزارش شهر نیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در اهمیت مسئله درختکاری و افزایش سرانه‌های سبز اظهار داشت: تلاش می‌شود در برنامه‌های ۵ و ۲۰ ساله شهرداری قم به تمام اهداف تعیین‌شده در زمینهٔ توسعه سرانه‌های سبز برسیم.
وی افزود: سیاست‌گذاری شهرداری قم افزایش ۳ متر سرانه فضای سبز برای هر شهروند قمی به ازای هرسال است، این به این معنا بوده که شهرداری باید ۱۵۰ هکتار هرسال به سرانه و سطح فضای سبز شهر قم اضافه کند.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد-شهردار قم
دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد-شهردار قم

شهردار قم تأکید کرد: با توجه به اینکه مسئله استفاده از آب‌های خاکستری و پساب فاضلاب شهری قم در فضای سبز قطعی  شده، به نظر می‌رسد تا چشم‌انداز ۱۴۰۰ شهر قم، شهرداری بتواند هرسال ۳ متر به سرانه‌ فضای سبز قم اضافه کند.
سقائیان نژاد عنوان کرد: در توسعه و افزایش سرانه‌ فضای  سبز قم به ازای هر شهروند ۳ متر در سال در نظر گرفته‌شده که  امسال بالغ‌بر ۷۰ درصد توسعه و رشد اتفاق افتاده است، با اتمام زیرساخت‌های آب‌رسانی در سال ۹۷ در سال ۹۸ سرعت توسعه سرانه‌های سبز قم بسیار بیشتر از چهار سال گذشته خواهد بود.
وی تأکید کرد: علاوه بر احداث دو بوستان ۱۰۰۰ هکتاری تا ۵ سال آینده در شهر قم، در هر منطقه از مناطق هشت‌گانه شهری نیز نزدیک به ۹ بوستان در سال ۹۸ احداث می‌شود.
شهردار قم با اشاره به‌ضرورت استفاده از پسماندهای شهری تصریح کرد: شهرداری قم با تلاش‌های انجام‌شده از سال آینده بخش مهمی از نیازهای آبی خود را از طریق پسماند تأمین خواهد کرد، ورود پسماند به حوزه فضای سبز شاهد توسعه چشم‌گیری در حوزه فضای سبز شهر قم خواهیم بود.