39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

بسیج آماده درختکاری در عرصه‌های بیابانی برای مقابله با پیشروی بیابان است

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قم گفت: بسیج قم برای درختکاری در عرصه‌های بیابانی اعلام آمادگی می‌کند، نهادهای متولی امر درختکاری و مقابله با پیشروی بیان را به بسیج واگذار کنند.

به گزارش شهرنیوز، کبیری با اشاره به اهمیت فضای سبز اظهار داشت: توسعه سرانه‌های سبز در افزایش نشاط و شادابی اجتماعی تأثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به اهمیت محیط‌ زیست در شهر کویری قم افزود: از آنجاییکه قم در منطقه خشک و اقلیمی کویری قرار دارد، توسعه فضای سبز و درختکاری از اهمیت بیشتری نسبت به شهرهای دیگر برخوردار است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قم ابراز کرد: برای توسعه فضای سبز باید همت همگانی شده و هر نهادی وظیفه خود بداند که برای توسعه سرانه‌ فضای سبز دست به کاشت درخت و توسعه فضای سبز کند.

کبیری تصریح کرد: بسیج هرسال در هفته درختکاری و در طول سال به‌عنوان یک نیروی مردمی حضور فعال داشته و نسبت به حفظ و توسعه سرانه‌ فضای سبز اهتمام ویژه‌ای را از خود برجای گذاشته است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قم با اشاره به طرح‌های بیابان‌زدایی بسیج قم اضافه کرد: بسیج قم برای درختکاری در عرصه‌های بیابانی اعلام آمادگی می‌کند، نهادهای متولی امر درختکاری و مقابله با پیشروی بیان را به بسیج واگذار کنند.