35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

حیاط مدارس قم درختکاری می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش قم با اشاره به کاشت حداقل دو نهال در حیاط مدارس استان گفت: با همکاری و تعاملی که با شهرداری قم صورت گرفته در حیاط تمام مدارسی که امکان لازم را داشته باشند درختکاری صورت می‌گیرد.

حمیدرضا شیخ‌الاسلام در گفتگو با خبرنگار شهرنیوز به مناسبت فرا رسیدن ۱۵ اسفند روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی با تأکید بر اهمیت محیط‌ زیست اظهار داشت: سلامت یکی از شاخصه‌های اصلی توسعه در دنیا بوده که در این‌ بین داشتن محیط زیستی سالم از مصادیق اصلی سلامت اجتماعی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت کاهش آلاینده‌ها افزود: داشتن هوای پاک برای تنفس از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌ یافتگی واقعی در دنیا تعریف می‌شود که به‌ نوبه خود می‌تواند نشاط و شادابی اجتماعی را به بار بیاورد، و عکس آن نیز می‌تواند انواع معضلات را برای جامعه به همراه داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد: در صورتیکه نشاط و شادابی جامعه افزایش پیدا کند به‌ نوبه آن درصد امید به زندگی مردم نیز افزایش پیدا می‌کند، از اهداف آموزش و پرورش فرهنگ‌سازی در رابطه با درختکاری و حفظ منابع طبیعی است.

شیخ‌الاسلام گفت: با همکاری و تعاملی که با شهرداری قم صورت گرفته حیاط تمام مدارسی که امکان لازم را داشته باشند حداقل دو اصله درخت  کاشته می‌شود و در صورت ایجاد شرایط مناسب، آموزش و پرورش همت ویژه‌ای برای افزایش سرانه‌های سبز دارد.

وی ابراز کرد: درختکاری در حیاط مدارس فضای شاداب، پرنشاط و هیجان‌انگیزی را در سطح مدارس به وجود می‌آورد.