31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

شهرداری در ترویج فرهنگ درختکاری به دستاوردهای مطلوبی رسیده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با بیان اینکه شهرداری قم در ترویج فرهنگ درختکاری به دستاوردهای مطلوبی رسیده است، گفت: تاکنون با محوریت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، اقدامات مختلف ترویجی از جمله پویش «درخت دوستی بنشان» انجام‌شده که افزایش مشارکت‌های مردمی را به دنبال داشته است.

محمد تقی سجادی در گفتگو با خبرنگار شهرنیوز به مناسبت فرا رسیدن ۱۵ اسفند روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی با اشاره به اینکه تحقق اهداف مورد نظر نظام اسلامی در حوزه منابع طبیعی فقط با تکیه بر ادارات‌ کل منابع طبیعی شدنی نیست، عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم چالش‌های این حوزه را رفع کنیم باید از مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف استفاده کنیم.
وی از تلاش شهرداری قم در راستای توسعه فضای سبز و ترویج فرهنگ درختکاری تقدیر کرد و افزود: تعامل مطلوبی میان شهرداری و اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم وجود دارد که با تکیه بر این تعامل به دنبال جذب ظرفیت‌های مختلف استانی هستیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با بیان اینکه شهرداری قم در ترویج فرهنگ درختکاری به دستاوردهای مطلوبی رسیده است، مطرح کرد: تاکنون با محوریت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، اقدامات مختلف ترویجی از جمله پویش «درخت دوستی بنشان» انجام‌شده که افزایش مشارکت‌های مردمی را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز شهر قم طی این سال‌ها افزایش قابل‌ توجهی داشته است، مطرح کرد: سرانه فضای سبز هر شهروند قمی با احتساب اراضی جنگلی و مرتع‌های دارای پوشش گیاهی استان، به بیش از ۱۲۱ مترمربع رسیده است.