31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه یک

توزیع ۲۰ هزار اصله درخت و گل در هفته درختکاری در منطقه یک

شهردار منطقه یک گفت: در هفته درختکاری روزانه بیش از ۳ هزار اصله درخت و گل در منطقه یک به‌صورت رایگان در غرفه شهرداری واقع در بوستان هاشمی بین مردم توزیع می‌شود.

به گزارش شهر نیوز، احمد ترکمن از توزیع ۲۰ هزار اصله درخت در هفته درختکاری در منطقه یک خبر داد و اظهار داشت: در هفته درختکاری روزانه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ اصله درخت و گل در منطقه یک به‌صورت رایگان در غرفه شهرداری واقع در بوستان هاشمی بین مردم توزیع می‌شود.
وی توسعه فضای سبز را یکی از مهمترین برنامه‌های منطقه یک دانست و افزود: ساخت بوستان‌های جدید، احداث باغچه‌های طولی در شوارع، کاشت درخت و بهسازی بوستان‌های منطقه از جمله برنامه‌هایی است که در منطقه یک در حال اجرا و پیگیری است.
شهردار منطقه یک توسعه باغچه‌های طولی در شوارع را موجب ارتقاء کیفیت منظر شهر عنوان کرد و گفت: در منطقه یک بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ متر باغچه طولی کار شده که هم در افزایش فضای سبز شهری و هم در ارتقای منظر شهری تأثیر به سزایی دارد.
وی احداث باغچه‌های طولی را در خیابان‌های ۱۵ خرداد، باجک، بلوار حکیم، محدث قمی، نظری ثابت، روحانی، هنرستان، حاشیه میدان معلم و حاشیه خیابان آذر اعلام و خاطرنشان کرد: شش بوستان شهری جدید نیز در سال جاری از جمله فاز یک بوستان معلم، فاز سه بوستان هاشمی و بوستان متین به بهره‌برداری رسیده است.
ترکمن کاشت ۳۲ هزار اصله درخت را گامی مهم در توسعه فضای سبز منطقه خواند و تصریح کرد: در کنار کاشت ۳۲ هزار اصله درخت بیش از ۴۵۰ هزار گلدان فصلی نیز در منطقه کاشته شده است.
وی تعداد تولیدات منطقه یک را اعلام و بیان کرد: بیش از ۱۱۰ هزار گلدان فصلی، ۱۶ هزار نشاء گل جعبه‌ای و ۷۵ هزار اصله درخت و درختچه تولیدات سالانه این منطقه بوده است.
شهردار منطقه یک آبیاری با سیستم‌های نوین و قطره‌ای این منطقه را حدود ۶۰ هکتار اعلام و تأکید کرد: به علت چالش‌های موجود در حوزه آب و نیاز شهر قم به مدیریت و بهره‌برداری درست از منابع آبی ۵ هزار متر طولی از فضای سبز منطقه از آب خام تغذیه می‌شود.
وی برگزاری جشن هفته درختانی در بوستان رضوان را یکی از برنامه‌های پویش مردمی ” درخت دوستی بنشان” دانست و گفت: جشن درخت کاری با حضور شهروندان منطقه، معاونین، دانش آموزان و افراد فعال در حوزه بسیج منطقه در بوستان رضوان برگزار شد.