36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

۲۵۰ میلیارد تومان بودجه به فضای سبز شهری قم اختصاص یافت

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه در سال ۹۸، برای ایجاد و توسعه فضای سبز شهری در قم خبر داد.

به گزارش شهر نیوز، سید امیر سامع در حاشیه مراسم غرس درخت توسط آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و مسئولان استانی در بوستان آیت‌الله بروجردی، با بیان اهداف و چشم‌انداز شهرداری قم در توسعه فضای سبز شهری اظهار داشت: خوشبختانه با اولویت‌بندی‌های صورت گرفته در زمینه‌های مختلف پروژه‌های خوبی در حال انجام هستند.

وی با اشاره به اولویت‌بندی‌های شهر قم در زمینه توسعه فضای سبز شهری گفت: توسعه فضای سبز جنگلی و کمربند سبز شهری، توسعه فضای سبز شهر قم در داخل محلات، احیای باغات قم و توسعه بوستان‌های منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای پروژه‌های در دست اقدام شهرداری قم در بخش توسعه فضای سبز شهر قم هستند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: هرساله حدود ۲۰۰ هکتار توسعه فضای سبز جنگلی و بوستان شهری را داشتیم که رقم بسیار خوبی بوده است.

سامع توسعه فضای سبز در معابر شهری را جزو اهداف شهرداری قم بیان و تصریح کرد: در سال ۹۶، حدود ۹۰ کیلومتر طول فضای سبز در حاشیه معابر و خیابان‌های شهر ایجاد کردیم که دارای تأثیرات روحی و روانی و محیط زیستی خوبی بوده همچنین در سال ۹۷، نزدیک به ۸۰ کیلومتر طول توسعه فضای سبز در معابر شهری داشتیم.

وی انجام پروژه‎های شهری را نیازمند حمایت و پشتیبانی مردم و مسئولان دانست و گفت: امیدواریم با پشتیبانی و مشارکت مردم، همت مسئولان و مدیران شهری و پشتیبانی‌های شهردار و دستگاه‌های مختلف استان بتوانیم پروژه‌های بهتری را اجرا کنیم.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه در سال ۹۸، برای ایجاد و توسعه فضای سبز شهری در قم خبر داد و گفت: : شهرداری قم در تمام سال‌ها بودجه قابل‌توجهی را به برنامه‌ها و پروژه‌های حوزه محیط‌زیست و فضای سبز اختصاص می‌دهد.

سامع در پایان ابراز امیدواری کرد: با اختصاص زمین و منابع آب مناسب و با پشتیبانی و حمایت تمامی دستگاه‌های اجرایی در استان می‌توان در جهت ایجاد و احیای فضای سبز شهری قم گام برداشت.