29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

پروژه‌های نیمه تمام قم در صورت عدم مشکل حقوقی واگذار می‌شود

استاندار قم گفت: دست هر سرمایه‌گذاری را که بتواند پروژه‌های نیمه تمام قم را تکمیل کند می‌بوسم اما باید این پروژه‌ها بدون هیچ مشکلی حقوقی واگذار شود.

بهرام سرمست در جلسه شورای اسلامی شهر قم که با هدف تصویب بودجه سال ۹۸ شهرداری قم برگزار شده بود، اظهار داشت: در خصوص مدیریت شهری قم دکتر سقاییان نژاد شهردار قم دارای تیمی جدی و تلاشگر است که باید از آنان تقدیر کرد و در قم تعامل و همکاری خوبی بین مسئولان استان و شهر وجود دارد که در برخی استان‌ها چنین وضعیتی دیده نمی‌شود و این ظرفیت خوبی است.

وی افزود: نهاد شورای اسلامی شهر نهادی قانونی و نظارتی برای مدیریت شهری است که دستگاه اجرایی استان نیز وظیفه دارد از شورای شهر و سیاست‌های کلان این نهاد حمایت کند.

استاندار قم گفت: در بودجه سال ۹۸ مواردی همانند شفافیت در بودجه و اطلاع رسانی به مردم باید در دستور کار باشد و تعادل و عدالت منطقه‌ای نیز می‌بایست رعایت شود چرا که در قم شاهد عدم توازن بین مناطق هستیم و باید امکانات و فرصت‌ها به تناسب دیده شود.

وی افزود: سیستم جامع و شفاف درآمد و هزینه باید در بودجه شهرداری دیده شود و گسترش فضای سبز قم می‌بایست در اولویت باشد که احداث پروژه هزار هکتاری فضای شبز فرصت خوبی برای قم است.

افزایش جذب توریست مذهبی نیازمند زیرساخت‌های لازم است

سرمست گفت: افزایش جذب توریست مذهبی نیازمند فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم است که بحث ایجاد پارکینگ و مراکز اقامتی از مقدمات این کار در قم است.

وی افزود: در قم ترافیک به مفهموم تهران نداریم اما در مناسبت‌های خاص که کم هم نیستند شاهد ترافیک سنگین و قفل شدن شهر هستیم که باید برای این امر در بودجه شهرداری، برنامه‌هایی پیش بینی شود.

استاندار قم گفت: در خصوص برخی از پروژه‌ها که در گذشته بدون توجیه فنی، اقتصادی و کارشناسی در استان شروع شده باید فکری اساسی کرد و نباید اجازه داد چنین پروژه‌هایی تکرار شود.

وی گفت: من به عنوان مسئول اجرایی استان دست هر سرمایه‌گذاری را که بتواند پروژه‌های نیمه تمام قم را تکمیل کند می‌بوسم اما باید این پروژه‌ها بدون هیچ مشکلی واگذار شود و با کمترین شرایط که سرمایه‌گذار اذیت شود این فرصت در اختیار وی قرار خواهد گرفت.سرمست گفت: در خصوص بحث ادامه مونوریل و فرودگاه باید در جلساتی که در سازمان قطار شهری و سایر کارگروه‌های تخصصی برگزار می‌شود تصمیم‌گیری صورت گیرد.