35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای فضای سبز شهر قم در سال آینده

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهردار قم گفت: در سال جاری نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان برای فضای سبز درنظر گرفته شده است که این مبلغ در سال آینده به ۲۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش شهر نیوز، امیر سامع در مراسم روز ملی درختکاری و آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۲۲ پروژه فضای سبز شهرداری قم که در سالن همایش‌های شهرداری مرکز قم برگزار شد، با اشاره به اینکه کار فضای سبز در قم بسیار مورد نیاز و مبتنی بر برنامه است، اظهار کرد: با توجه به اینکه شهر قم دارای برنامه‌ای بلند است شهرداری قم به همه موضوع‌ها به صورت جامع نگاه می‌کند.

وی اضافه کرد: هزار و ۴۰۰ شاخص در مجموعه اقدامات و برنامه‌های شهرداری درنظر گرفته شده است که نزدیک به ۴۰۰ مورد از این شاخص‌ها در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی تعریف می‌شود و در این راستا در سال جاری نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان برای فضای سبز درنظر گرفته شده است که این مبلغ در سال آینده به ۲۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

معاون شهردار قم با بیان اینکه تحقق اهداف مورد نظر در حوزه منابع طبیعی نیازمند مشارکت دستگاه‌ها و مجموعه‌های مختلف است، مطرح کرد: شهرداری قم با استفاده از ظرفیت‌های خود تلاش می‌کند تا در حوزه فضای سبز و درختکاری نه فقط به استانداردهای جهانی برسد بلکه وضعیت مطلوب‌تری نسبت به سرانه جهانی داشته باشد.

وی ضمن تقدیر از اهتمام دستگاه‌های مختلف از جمله اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم در راستای توسعه فضاهای سبز در استان و شهر قم عنوان کرد: شهرداری تلاش می‌کند تا با انجام هماهنگی‌های لازم بتواند استفاده جامع از ظرفیت‌های موجود را رقم بزند