36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

لحاظ بودجه مناسب برای توسعه فضای سبز شهر قم در سال ۹۸/ایجاد کمربند سبز اولویت مدیریت شهری

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸، ظرفیت‌سازی خوبی برای ایجاد بوستان‌ها، فضای سبز و کاشت نهال در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش شهر نیوز، عبدالله جلالی با بیان اینکه ایجاد فضای سبز و درختکاری یکی از موضوعات مهم هر جامعه است، اظهار داشت: این کار از یک‌طرف سبب شادابی جامعه و از طرفی سبب تولید اکسیژن و هوای پاک می‌شود.

وی با بیان اینکه توسعه کلان‌شهرها و ماشینی شدن زندگی شهری عاملی برای بیشتر شدن آلودگی هوا و به خطر افتادن محیط‌زیست شده، افزود: این عوامل باعث مختل شدن زندگی شهری شده و در چنین شرایطی باید فضای سبز و درختکاری را در بافت‌های مسکونی و ایجاد کمربند سبز توسعه دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر قم ایجاد کمربند سبز شهری را یک نوع مدیریت بر محیط حاشیه‌ای شهرها و ایمن‌سازی شهرها دانست و گفت: در شهر مقدس قم نیز مانند سایر استان‌ها این دیدگاه وجود دارد و توسعه فضای سبز شهری در دستور کار شهرداری بوده تا ایجاد کمربند سبز شهری اتفاق بیفتد.

جلالی با تأکید بر اینکه مردم نقش مهمی در توسعه فضای سبز و درختکاری داشته و باید این مهم تبدیل به یک فرهنگ شود، خاطرنشان کرد: همه آحاد جامعه در این زمینه نقش داشته و خوشبختانه شهرداری قم در چند سال اخیر، با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی  شهر در تلاش برای توسعه سرانه فضای سبز و درختکاری در شهر است.

وی توفیقات شهرداری قم را در توسعه فضای سبز شهری مورد تأکید قرارداد و گفت: سرانه فضای سبز طی چند سال اخیر به بیش از سه الی چهار برابر رسیده و انجام این مهم همچنان در دستور کار است، به‌گونه‌ای که در لایحه بودجه سال ۹۸ ظرفیت‌سازی خوبی برای ایجاد بوستان‌ها، فضای سبز و کاشت نهال شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در کاشت درختان مثمر ابراز کرد: اگر کارشناسان حوزه کشاورزی و مهندسان حوزه فضای سبز در این زمینه ورود کرده و متناسب با اقلیم و آب‌وهوای شهر قم اقدام به کاشت درختان مثمر کنند به‌زودی شاهد تغییر چهره شهر و افزایش کیفیت منظر شهری خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر قم نقش رسانه ها، صداوسیما و روحانیون را در ارتقای فرهنگ عمومی موردتوجه قرارداد و گفت: برای ارتقاء فرهنگ عمومی باید صدا سیما و حوزه علمیه در جامعه در کنار هم به این مهم ورود کنند.