28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

افتتاح نخستین مرکز دائمی گل و گیاه در قم

نخستین مرکز تخصصی و دائمی تولید و پخش گل و گیاه زینتی استان قم افتتاح شد.

به گزارش شهر نیوز، نخستین مرکز تخصصی و دائمی تولید و پخش گل و گیاه زینتی تحت نظارت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهری و شهرداری قم  با حضور مهندس جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز و مهندس نعمتی شهردار منطقه ۳ افتتاح شد.

در این مرکز خدماتی از جمله تولید و پخش گل‌های آپارتمانی، تولید و پخش انواع کاکتوس و ساکولنت، عرضه انواع تراریوم، درزتاریوم، ویواریم، تولید و پخش گیاهان آبزی و آکواریومی، عرضه ماهیان زینتی و آکواریومی، پخش گل‌های شاخه بریده و گل‌آرایی، عرضه خاک کود سم و بذر،عرضه انواع گلدان‌های فانتزی سفالی و پلاستیکی به شهروندان ارائه می‌شود.

علاوه بر خدمات ذکر شده، دوره‌های آموزشی رایگان، نگهداری و تولید گیاهان نیز به شهروندان ارائه می‌شود.

در این مراسم که از سری برنامه‌های پویش مردمی ” درخت دوستی بنشان” بود، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کاکتوس، یک هزار و ۵۰۰ درخت کاج و ۸۰۰ شاخه گل مریم به مهمانان و مردم شرکت‌کننده اهدا شد.

سپس کارناوال توزیع نهال با ۸ دستگاه کاپرا به مناطق هشتگانه شهرداری  برای توزیع و کاشت نهال بین مدارس و مساجد با عنوان طرح ” اهدای نهال به مساجد” اعزام‌ شده تا در مساجد و مدارس منتخب مناطق مراسم کاشت و اهدای نهال را اجرا کنند.

مرکز تخصصی و دائمی تولید و پخش گل و گیاه زینتی استان قم با هدف ارتقاء فرهنگ عمومی حفظ و گسترش فضای سبز در بلوار امام موسی صدر جنب بوستان بنیادی قرار داشته و آماده ارائه خدمات به شهروندان است.