35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

۵ بوستان جدید در ایام نوروز برای اسکان مسافران نوروزی آماده می شود

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم گفت: بوستان‌های شهر قم از لحاظ فضا و محیط برای ایام نوروز آماده و پنج بوستان شهر قم برای اسکان مسافرین نوروزی در صورت لزوم پیش بینی شده است.

سید امیر سامع در جلسه ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر که در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بوستان‌های شهر قم از لحاظ فضا و محیط برای ایام نوروز آماده و پنج بوستان شهر قم برای اسکان مسافرین نوروزی در صورت لزوم پیش بینی شده است.

وی افزود: برای جبران کمبود پارکینگ، محل های موقتی مانند طرح شهید کاظمی با ظرفیت ۷۰۰ خودرو به عنوان پارکینگ موقت در نظر گرفته شده است.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم تصریح کرد:سازمان آتش نشانی شهرداری قم از اماکن اسکان مسافرین نوروزی بازدید خواهد داشت تا شاهد هیچ گونه حوادثی در این اماکن برای مسافرین در ایام نوروز نباشیم.

سامع با بیان اینکه ۱۰۰ تابلوی تبلیغاتی در شهر قم در اختیار روابط عمومی شهرداری است،گفت: این تابلوها به مباحث فرهنگی اختصاص داده می شود و بیش از ۵۰ درصد ظرفیت شهرداری در اختیار مباحث فرهنگی و نوروز خواهد بود.

وی با بیان اینکه هیچ طرح جدیدی از شرکت های حفاری تا ۱۵ فروردین ماه در سطح شهر اجرایی نخواهد شد تا شهر به ثبات برسد،عنوان کرد: آموزش های ایمنی به دستگاه های مسئول در ستاد تسهیلات ارائه شده است، بازدیدهای ایمنی از هتل ها و مهمانپذیرها انجام شده و اجازه پذیرش مسافر منوط به دارا بودن گواهینامه ایمنی است.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم تصریح کرد: حدود هزار و ۵۰۰ سرویس بهداشتی در شهر قم وجود دارد و این سرویس‌ها برای ایام نوروز آماده هستند، همچنین ۹۰ حمام در میدان امام خمینی (ره) وجود دارد که در صورت تأمین آب و برق قابلیت استفاده در ایام نوروز را دارد.

سامع بیان کرد: در نقاط پرتردد شهر قم همچون پیرامون حرم حضرت معصومه (س)، هشت کیوسک توسط شهرداری قم ایجاد می‌شود و در این کیوسک‌ها نمایندگان بخش خصوصی حاضر خواهند بود.

وی ادامه داد: از امروز هیچ مجوز حفاری برای دستگاه‌های خدمت رسان در شهر نمی‌دهیم و صدور این مجوز از ۱۵ فروردین ماه سال آینده دوباره شروع خواهد شد.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: ۶ نقطه مسقف در شهر قم علاوه بر بوستان‌ها توسط شهرداری آماده شده است که در صورت بارش باران در اختیار مسافرین نوروزی در صورت لزوم قرار بگیرد.

سید امیر سامع با اشاره به کیوسک‌های اطلاع رسانی اظهار کرد: در نقاط پرتردد شهر قم همچون پیرامون حرم حضرت معصومه(س)، هشت کیوسک اطلاع رسانی توسط شهرداری قم ایجاد می‌شود و در این کیوسک‌ها نمایندگان بخش خصوصی حاضر خواهند بود.

وی ادامه داد: در برخی از ایام نوروز، تعداد مسافران در شهر قم کمتر از ایام دیگر است و به مدیران واحدهای اقامتی پیشنهاد کردیم که در این ایام با دادن تخفیف‌ها، مسافران را جذب کنند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: بوستان‌های شهر قم از لحاظ فضا و محیط برای ایام نوروز آماده شده و پنج بوستان شهر قم برای اسکان مسافرین نوروزی در صورت لزوم پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی شهرداری قم از اماکن اسکان مسافرین نوروزی بازدید خواهد داشت تا شاهد هیچ گونه حادثه ای در ایام نوروز نباشیم.