20.3 C
شهر مقدس قم
۲۸ شهریور ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار منطقه 5

افزایش ایمنی و کاهش ترافیک در منطقه۵ با اجرای طرح اصلاح هندسی بلوار شهید کبیری

شهردار منطقه ۵ از افزایش ایمنی و کاهش ترافیک  با اجرای طرح اصلاح هندسی بلوار شهید کبیری در منطقه ۵خبر داد.

علیرضا اقبالیان شهردار منطقه ۵ گفت: اجرای طرحهای اصلاح هندسی در سطح معابر منطقه ۵ علاوه بر روان سازی و کاهش ترافیک باعث افزایش ایمنی و سهولت در تردد شده است.

 وی با اشاره به اینکه معابر سطح منطقه پس از اجرای طرحهای اصلاح هندسی ایمن تر و روان تر شده است افزود: این طرحها پس از انجام مطالعات و بررسی های کارشناسی و تصویب در کمیته فنی و شورای ترافیک به مرحله اجرا رسیده اند.

شهردار منطقه۵  اجرای پروژه اصلاح هندسی بلوار شهید کبیری را به طول بیش از ۷۰۰ متر جدول گذاری و  حدود ۱۳۰۰ مترمکعب خاکبرداری تشرح نمود.

اقبالیان بیان داشت:با توجه به حجم ترافیکی بالا در بلوار شهید کبیری اصلاح هندسی باعث تسهیل در تردد وسایط نقیله می گردد و اهالی و رانندگان می توانند جهت تعیین مسیر از دور برگردان ابتدای شهرک قائم (عج) که قبل از تقاطع غیرهمسطح ولی عصر(عج) بصورت موقت احداث گردیده استفاده نمایند که پس از اتمام پروژه تقاطع غیر همسطح از دوربرگردان استاندارد زیر پل می توانند استفاده کنند.

وی در پایان اجرای طرحهای ایمن سازی در مقابل مراکز پر تردد همچون مساجد، مدارس، بازارچه ها و تقاطع ها را از دیگر اقدامات صورت گرفته در این خصوص ذکر کرد و به اجرای سرعتکاه ، نصب علائم ترافیکی و هشداری، خط کشی مسیر های تعیین شده محل عبور عابران پیاده ، تعیین معبر تردد معلولین ، نصب علائم ترافیکی دید در شب ، خط کشی های محوری، نصب راه بندهای مناسب جهت جلوگیری از تردد وسایل نقلیه به پیاده رو ها اشاره کرد.