32 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۳۹۸
ورود / عضویت
فنی و عمرانی

بهره برداری از باغ پرندگان قم در تابستان سال ۹۸

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از بهره برداری باغ پرندگان قم در تابستان سال۹۸ خبر داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: پروژه باغ پرندگان شهر قم در دو فاز تعریف شده است که سعی می‌کنیم که مردم در تابستان سال ۹۸ از این باغ استفاده کنند.

علیرضا قاری قرآن در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری قم در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه باغ پرندگان شهر قم اظهار کرد: این پروژه به عنوان یکی از تفرجگاه‌ها در شهر تعریف شده است و در نقطه استراتژیک و منحصر به فردی از شهر قم قرار دارد.

وی ادامه داد: در باغ پرندگان شهر قم با استفاده از منابع محیطی شهر به دنبال ایجاد مکانی برای تجمع مردم در اوقات فراغت هستیم، در این مکان به صورت خاص و ویژه روی پرندگان تمرکز می‌شود و برنامه ریزی در این خصوص از سال‌های پیش شروع شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم افزود: پروژه باغ پرندگان شهر قم در دو فاز تعریف شده که فاز نخست آن احداث محوطه باغ و راه دسترسی مردم به آن به صورت کامل است، فاز دوم آن بحث ایجاد تور پرندگان است، همچنین تعدادی از پرندگان خاص در این پروژه در قفس نگهداری خواهند شد تا در معرض بازدید مردم قرار بگیرند.

قاری قرآن تور پرندگان را بخشی از پروژه باغ پرندگان شهر قم دانست و تصریح کرد: این تور در انتهای باغ قرار دارد و در فاز دوم باغ پرندگان شهر قم تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم که مردم در تابستان سال ۹۸ از این باغ استفاده کنند خاطرنشان کرد: بوستان هزار هکتاری از محل بوستان کوثر شروع می‌شود، در طول مسیر این بوستان ۱۰ پروژه تعریف شده است که تعدادی از این پروژه‌ها همچون باغ پرندگان در حال احداث است، بوستان هزار هکتاری پیمانکاران متعددی دارد و هرکدام از بخش‌های این بوستان دارای کاربردهای متفاوتی هستند.