31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

تقاطع شهرک قدس با بلوار مرجعیت هفته آینده افتتاح می شود

شهردار قم گفت:تقاطع غیرهمسطح شهرک قدس با بلوار مرجعیت هفته آینده افتتاح می شود.

شهردار قم گفت: هزینه صرف شده برای تقاطع شهرک قدس با بلوار مرجعیت تاکنون ۱۲ میلیارد تومان بوده است و این پروژه تا هفته آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری قم در جمع خبرنگاران با اشاره به بهره برداری از بلوار آیت‌الله بروجردی اظهار کرد: در ابتدای سال جاری این بلوار به طول ۹ کیلومتر به بهره برداری رسید و افتتاح آن منطقه پردیسان را از بن بست خارج کرد، پروژه در سه فاز اجرا شد.

وی ادامه داد: فاز نخست تقاطع ولی عصر(عج) تا اردیبهشت ماه تکمیل می‌شود و فاز دوم آن هم تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید، این پروژه تاکنون ۴۸ میلیارد تومان هزینه داشته است.

شهردار قم افزود: هزینه صرف شده برای تقاطع شهرک قدس با بلوار مرجعیت تاکنون ۱۲ میلیارد تومان بوده است و این پروژه تا هفته آینده به بهره برداری می‌رسد.

سقائیان نژاد زمان احداث بوستان هزار هکتاری شهر قم را حدود پنج سال دانست و تصریح کرد: این بوستان از پشت دانشگاه مفید شروع خواهد شد و تا پشت مسجد مقدس جمکران ادامه پیدا می‌کند، در این بوستان تله کابین هم احداث خواهد شد و ایجاد امکانات تفرجگاهی در بوستان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: پروژه بوستان هزار هکتاری شهر قم به پنج پروژه کوچک تر تقسیم شده است تا هر کدام از این پروژه‌ها پیمانکار مجزا داشته باشند و شاهد تسریع در تکمیل بوستان هزار هکتاری شهر قم باشیم.

شهردار قم افزود: قرار بود که ۵٫۲ کیلومتر از خط یک متروی شهر قم تا پایان سال ۹۷ تکمیل شود، اما به دلیل معضلات اقتصادی و مشکلات در واردات تجهیزات این پروژه از خارج از کشور، تکمیل آن به تاخیر افتاد، اما به دنبال این هستیم که ۵٫۲ کیلومتر از خط یک متروی شهر قم از قلعه کامکار تا میدان شهید مطهری تا اواسط سال ۹۸ تکمیل شود.

سقائیان نژاد با اشاره به پروژه رینگ دوم مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: بخشی از این پروژه تا نیمه شعبان به بهره برداری می‌رسد و تکمیل آن را تا پایان سال ۹۸ شاهد خواهیم بود.