28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

پروژه‌های عمرانی شهرداری می‌توانند چهره شهر را عوض کنند

استاندار قم گفت: پروژه‌های عمرانی شهرداری قم پروژه‌های مهمی هستند که می‌توانند چهره شهر را عوض کنند، این پروژه‌ها فعال هستند.

به گزارش شهرنیوز، بهرام سرمست در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری قم در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژگی‌های این پروژه‌ها اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی شهرداری قم پروژه‌های مهمی هستند که می‌توانند چهره شهر را عوض کنند، این پروژه‌ها فعال هستند.

وی ادامه داد: فاز نخست پروژه تقاطع ولی عصر(عج) تا اردیبهشت ماه سال آینده تکمیل می‌شود، ولی مدیران شهرداری قم برای تکمیل کامل این پروژه تا پایان نیمه نخست سال آینده قول دادند، ویژگی مهم این پروژه این است که با ایستگاه خط مترو ترکیب شده است و به کاهش بار ترافیکی در شهر قم کمک می‌کند.

استاندار قم افزود: تقاطع شهرک قدس با بزرگراه مرجعیت تا پایان سال جاری زیر بار ترافیکی خواهد رفت و این پروژه می‌تواند که مورد استفاده شهروندان قمی و مسافران قرار بگیرد.

سرمست با اشاره به ویژگی پروژه باغ پرندگان شهر قم اظهار کرد: این پروژه می‌تواند که برای اوقات فراغت شهروندان قمی موثر باشد و آنها از باغ پرندگان به عنوان تفرجگاه استفاده کنند.

وی ادامه داد: شهرداری قم بوستان هزار هکتاری را شروع کرده است و تاکید کردم که این بوستان در فازهای مختلف به بهره برداری برسد و در خدمت شهروندان قرار بگیرد.

استاندار قم خاطرنشان کرد: فاز نخست تقاطع فردوسی با بلوار پیامبر اعظم(ص) تا شهریور ماه سال آینده و کل این پروژه تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری خواهد رسید، البته تاکید مدیریت استان این است که پروژه تا دهه فجر سال آینده تکمیل شود و این مساله را پیگیری می‌کند.