37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

لزوم تسریع در رفع مشکل رهاسازی فاضلاب خانگی در معابر شهر

در جلسه بررسی وضعیت اتصال انشعابات مناطق شهری قم بر لزوم تسریع در رفع مشکل رهاسازی فاضلاب در معابر شهر با مشارکت شهرداری و نهادهای مسوول تاکید شد.

به گزارش شهرنیوز، رضا سیار در جلسه بررسی وضعیت اتصال انشعاب منازل در مناطق ۳،۲ و۶ شهر قم، با تاکید بر ضرورت جلوگیری از رهاشدن  فاضلاب خانگی در معابر شهر اظهار کرد: باید به نوعی مدیریت هدایت فاضلاب صورت گیرد که این فاضلاب وارد کانال‌های شهری شده و به تصفیه خانه منتقل شود.

وی لزوم تسریع در تکمیل شبکه فاضلاب شهر را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: شهرداری مسوول رواناب‌های سطحی شهر است و در این راستا در این زمینه برای هدایت آب‌های سطحی به رودخانه مشکل کمتری وجود دارد و فعلا تدبیر اصلی در حوزه فاضلاب منازل باید صورت گیرد.

در این جلسه فرماندار قم با اشاره به وضعیت نامناسب رودخانه قمرود گفت: به جز بحث رودخانه قمرود، مساله‌ای که مشکلات متعددی در شهر ایجاد کرده بحث رهاسازی فاضلاب در معابر است که باید تدبیر شده و حل شود.

وی با اشاره به عدم همکاری برخی از مردم برای نصب انشعابات فاضلاب تصریح کرد: در این بخش باید جدی‌تر نهادهای مسوول فعال شده و در حوزه اطلاع‌رسانی اقدامات گسترده انجام دهند.

سیار با تاکید بر اینکه ناظر وضعیت بهداشتی شهر مرکز بهداشت است، گفت: با این وجود مجری آب‌های سطحی شهرداری و فاضلاب شرکت آب و فاضلاب است که باید پیگیری کرده و آب‌های سطحی و فاضلاب در معابر جاری نباشد.

وی با اشاره به هزینه‌هایی که در پی اتصال انشعاب فاضلاب به منازل به مردم تحمیل می‌شود، خاطرنشان کرد: برای تامین هزینه‌ها نیز می‌توان تدبیر کرد و وام‌هایی با ارقام پایین به مردم داده شده تا مردم هم راحت‌تر نسبت به نصب انشعاب فاضلاب اقدام کنند.