33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
فنی و عمرانی

بتن‌ریزی عرشه پل اصلی تقاطع میدان ولیعصر(عج) در ارتفاع ۲۶ متری

معاون فنی و عمرانی شهردار قم گفت: بتن‌ریزی عرشه پل اصلی تقاطع میدان ولیعصر در ارتفاع ۲۶ متری و با حجمی بالغ بر هزار و ۴۰۰ مترمکعب در حال انجام است.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا قاری قرآن با اشاره به بتن‌ریزی عرشه اصلی پل تقاطع غیرهمسطح میدان ولیعصر (عج)اظهار کرد: عملیات بتن‌ریزی عرشه این پل از صبح امروز آغاز شده و همچنان به دلیل ویژگی‌های خاص و پیچیده ادامه دارد.
وی با اشاره به مشخصات بتن‌ریزی انجام‌شده در این پل گفت: بتن استفاده شده برای عرشه این پل از نوع C35 با عیار سیمان ۴۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب است که باحجمی بالغ بر هزار و ۴۰۰ مترمکعب در حال انجام است.
معاون فنی و عمرانی شهردار قم با تاکید بر اینکه بتن‌ریزی این پروژه در حال حاضر برای سه دهانه به طول ۱۴۰ متر و عرض ۱۳ متر در حال انجام است افزو: ویژگی خاص این پروژه ارتفاع بالای بتن‌ریزی است؛ با توجه به اینکه در سطح زیرین پل ایستگاه مترو قرار دارد با ارتفاع بالغ بر ۲۶ متر داربست‌بندی انجام شده که همین مساله کار را بسیار خاص و حساس کرده است.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری تلاش دارد تا به سرعت روند تکمیل بخش‌های باقیمانده پل تقاطع غیرهمسطح میدان ولیعصر را انجام داده و این بخش پروژه را در اختیار مردم قرار دهد اظهار کرد: در صورتی که با همین روند، تکمیل پروژه ادامه یابد امیدواریم بتوانیم تا اواخر بهار سال آینده بتوانیم پل اصلی تقاطع را در اختیار مردم قرار دهیم.