29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

ایمنی مسافرخانه های استان قم ‌استاندارد شد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم موضوع ایمنی بازار قم را جدی ارزیابی کرد و خواستار پیگیری هیئت امنای بازار در این خصوص شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ایمنی مسافرخانه‌ها گفت:  اقدامات بسیار خوبی انجام شده و تعداد بالای مسافرخانه موضوع ایمنی را پیگیری کرده و به دنبال مجوزهای لازم بودند.

عباس جعفری در کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت یکی از مشکلاتی که با آن روبر هستیم این است که در یک شب سازمان آتش نشانی ۲۰۰ مورد عملیات انجام داد که این عملیات ها فشار زیادی به سازمان وارد می‌کند.

وی با اشاره به چهارشنبه آخر سال افزود: با توجه به اینکه شهر قم فرهنگی و مذهبی است اما گاهی برخی اقدامات  نامناسب از برخی افراد مشاهده می‌شود و تعداد زیادی از همکاران در شب چهارشنبه سوری آسیب می‌بینند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی قم تصریح کرد: در شب چهارشنبه سوری خسارت چند میلیونی به خودروهای آتش نشانی وارد می‌شود و سال گذشته ۴ نفر از همکاران ما در بیمارستان بستری شدند.

جعفری بیان کرد: نیروی انتظامی باید در کنار آتش نشانی باشد و همکاری‌های لازم داشته باشد تا مشکلی در شب چهارشنبه سوری نداشته باشیم.

وی عنوان کرد: در  چند سال اخیر امکانات آتش نشانی از درجه ۳ و ۴ به ۱۰۰ رسیده است و دوربین‌های حرارتی که قیمت‌های بسیار بالایی دارد خریداری شده است، همکاران سازمان در بوستان‌ها حضور پیدا کرده و مشخص می‌شود که کدام چادر مسافران احتمال سوختگی وجود دارد و خانواده‌ها را آگاه می کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ایمنی مسافرخانه‌ها گفت:  اقدامات بسیار خوبی انجام شده و تعداد بالای مسافرخانه موضوع ایمنی را پیگیری کرده و به دنبال مجوزهای لازم بودند.

وی خاطرنشان کرد: هیئت امنای بازار باید موضوع ایمنی را پیگیری کرده و کمک‌های مشاوره ای را به صورت رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.