35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
فنی و عمرانی

تقاطع غیرهمسطح خیابان کارگر با ریل راه‌آهن احداث می‌شود

مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی و ساختمانی شهرداری قم به برنامه‌ریزی برای احداث تقاطع غیرهمسطح خیابان کارگر با ریل راه‌آهن اشاره کرد و گفت: این پروژه در مرحله انعقاد قرارداد با سازمان توسعه و عمران است.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوائی‌زاده با بیان اینکه تکمیل کنارگذر علامه طباطبایی در دستور کار شهرداری است اظهار کرد: این پروژه موجب می‌شود که این خیابان با یک یوترن و محوری که با خیابان رسول دادخواه اتصال برقرار می‌کند از بن‌بست خارج شده و مشکل اهالی منطقه را حل می‌کند.
وی همچنین به برنامه‌ریزی برای احداث تقاطع غیرهمسطح خیابان کارگر با ریل راه‌آهن اشاره کرد و افزود: این پروژه هم در مرحله انعقاد قرارداد با سازمان توسعه و عمران است.
حلوائی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بلوار آیت‌الله بروجردی به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری به طور کامل امسال به بهره‌برداری رسید اظهار کرد: این پروژه ۹ کیلومتر طول داشت که فاز سوم آن به طول ۶ کیلومتر امسال تکمیل شد.
وی با بیان اینکه پروژه آیت‌الله بروجردی ۷۱ میلیارد تومان اعتبار داشت که تملکات آن در سطح مناطق چهار و هشت انجام شد تصریح کرد: ۳۱ پل و آبرو و زیرگذر در این پروژه اجرا شد.
مدیرکل نظارت بر پروژه‌های عمرانی و ساختمانی شهرداری قم با بیان اینکه در این پروژه ۳۵ پارت انفجار، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری و ۷۰۰ هزار مترمکعب خاکریزی  انجام شد تصریح کرد: روسازی بتنی آرسی سی پی و ضخامت چهار سانتیمتر توپکا به انضمام تأمین کل شبکه روشنایی  از جمله ویژگی‌های این پروژه خاص و مهم در شهر قم بود.
وی به دیگر ویژگی‌های بلوار آیت‌الله بروجردی اشاره کرد و افزود: ۷۰ متر مسیر سواره‌رو به همراه مسیر بی آرتی، خط عابر پیاده، مسیر سبز کناره و دوچرخه سواری نیز در این پروژه پیش‌بینی شده است که در حال حاضر مورد استفاده مردم قرار گرفته است.